Spoločnosť Apple pred pár dňami vydala štvrtú beta verziu systému iOS 17.4, ktorá opäť priniesla niekoľko zaujímavých zmien. Podľa poznámok k vydaniu, ktoré Apple poskytol vývojárom nájdeme v systéme novú šikovnú funkciu pre Apple CarPlay.

V podporovaných vozidlách s CarPlay bude po novom k dispozícii možnosť pre Apple Mapy, ktorá zobrazuje informácie o nadchádzajúcich manévroch na prístrojovej doske. Používatelia CarPlay budú môcť meniť typ zobrazenia medzi hlavným a prístrojovým panelom ťuknutím na tlačidlo konfigurácie mapy, ktoré sa nachádza v pravom hornom rohu hlavnej obrazovky aplikácie Mapy.

Spoločnosť Apple pred dvoma rokmi predstavila novú generáciu CarPlay, ktorá sa objaví vo vozidlách vyššej triedy od roku 2024. Doplnok v podobe tejto funkcie však bude od ostatných možností oddelený.

iOS 17.4 rozšíri možnosti systému CarPlay

Má to však jeden háčik. Novú funkciu si neužijú všetci šoféri, ktorí vlastnia vozidlo s podporou CarPlay. Vychytávka bude k dispozícii iba vo vozidlách, ktoré podporujú dvojobrazovkové prostredie Apple Máp v systéme CarPlay s doplnkovým zobrazením na displeji vodiča alebo na head-ip displeji.

CarPlay 2.0
Zdroj: Apple

CarPlay začal túto funkciu podporovať už pred niekoľkými rokmi, no výrobcovia ju prijímali pomerne pomaly. Prvými automobilkami, ktoré funkciu pridali do svojich vozidiel boli BMW, Volvo a Polestar.

Tieto vozidlá síce podporovali zobrazenie máp na displeji vodiča, ale nezobrazovali textové výzvy, ako napríklad nadchádzajúce odbočky alebo navádzanie do jazdných pruhov. Nový doplnok umožní používateľom určitú kontrolu nad tým, aké informácie sa kde zobrazia.

Systém iOS 17.4 je v súčasnosti stále vo fáze beta testovania. Ostrej verzie by sme sa mali dočkať v priebehu marca. Ak vás zaujímajú ďalšie informácie o očakávanom systéme, určite si nenechajte ujsť náš článok, v ktorom sme zhrnuli všetky novinky.

Prečítajte si tiež  Apple CarPlay 2.0 bude revolúciou pre autá. Vieme, kedy sa z nich stane "iPhone na kolesách"

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 950 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -