Spoločnosť Apple stiahla z obehu v poradí druhú beta verziu systémov iOS 17.3 a iPadOS 17.3 len tri hodiny po ich vydaní z Centra pre vývojárov. Momentálne sa tak nedajú stiahnuť žiadnou oficiálnou cestou. Nová beta verzia totiž obsahovala zvláštny problém, ktorý okamžite pocítili vývojári po celom svete.

Tí si konkrétne všimli, že nový softvér zapríčiňuje neustále reštartovanie zariadenia, ktoré sa z daného dôvodu vôbec nedalo používať. Podľa množstva správ na rôznych fórach chyba spôsobuje, že po nainštalovaní nového softvéru sa iPhone ocitne v akejsi slučke, kedy sa nepretržite vypína a zapína.

Novú beta verziu iOS 17.3 si radšej neinštalujte

Zdá sa, že jediný spôsob, ako vyriešiť tento nervydrásajúci problém, je obnoviť zariadenie do pôvodného továrenského nastavenia.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Z tohto dôvodu spoločnosť Apple okamžite chybnú verziu aktualizácie stiahla, aby ďalej netrápila testerov. Novú beta verziu systému bez tejto chyby môžeme očakávať v najbližších dňoch / týždňoch.

iPhone Start Screen
Zdroj: SvetApple

Existujú správy, ktoré naznačujú, že chyba, ktorá viedla k reštartovaniu zariadenia by mohla mať súvis s funkciou „Back Tap“.

Príspevok, ktorý zverejnil vývojár Guilherme Rambo naznačuje, že zapnutie tejto funkcie zapríčinilo zlyhanie jeho iPhonu. K tejto skúsenosti sa pripojilo niekoľko ďalších používateľov.

Apple by mal oficiálnu verziu aktualizácie iOS 17.3 sprístupniť pre všetkých používateľov ešte do konca januára. Zatiaľ nie je jasné, či tento problém ovplyvní dátum jej vydania.

Okrem nových možností pre hudobnú knižnicu Apple Music dorazia aj nové funkcie zabezpečenia systému. Oficiálna verzia aktualizácie by mala doraziť v priebehu januára.

Prečítajte si tiež  iOS 17.3 spraví váš iPhone extrémne bezpečný: Zlodejom už nepomôže ani poznať váš kód

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -