Spoločnosť Apple mala pôvodne priniesť funkciu kolaboratívnych zoznamov skladieb pre Apple Music v jednej z tohtoročných aktualizácií. Tento plán však nakoniec nevyšiel a vychytávka sa objaví v iOS až v budúcom roku 2024. Apple si však pripravil ešte jedno prekvapenie pre svoju hudobnú platformu.

Nová beta verzia systému iOS 17.3 opäť zaviedla funkciu zdieľaných playlistov pre Apple Music, ktorá umožňuje vytvárať zoznamy skladieb s ostatnými používateľmi. To nasvedčuje tomu, že očakávaná novinka dorazí práve v tomto update.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

iOS 17.3 prinesie niekoľko noviniek pre Apple Music

Apple chcel pôvodne zaviesť kolaboratívne zoznamy skladieb už vo verzii iOS 17.2, no nakoniec túto funkciu pred vydaním odstránil. Namiesto toho ju spustí v roku 2024 a to už po niekoľkých týždňoch po novom roku.

Novinka, ktorá dovolí spolupracovať na konkrétnom playliste prinesie ešte jednu funkciu. Používatelia budú môcť pridávať vlastné emoji reakcie, podobne ako v prípade aplikácie Správy. Vďaka tomu bude aplikácia Apple Music ešte viac interaktívna.

Všetci účastníci zdieľaného zoznamu skladieb tak budú môcť prejaviť svoju reakciu na jednotlivé skladby v playliste.

Apple Music playlist cover
Zdroj: SvetApple

Očakáva sa, že kolaboratívne playlisty v Apple Music budú dostupné pre verejnosť v januári po spustení iOS 17.3.

Oficiálny dátum spustenia aktualizácie zatiaľ nie je známy, no predpokladáme, že ju Apple sprístupní v druhej polovici mesiaca. Nechajme sa prekvapiť.

Prečítajte si tiež  Do Apple Arcade už čoskoro dorazí nový obsah: Môžeme sa tešiť na tieto hry

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -