Možno sa to zdá, ako neuveriteľne, no prvé hodinky Apple Watch sa dostali na trh ešte v apríli 2015, pričom ku ich predstaveniu došlo ešte skôr, v septembri 2014 po boku iPhonu 6 / 6 Plus. Spoločnosť Apple, ale na zariadení pracovala už dlho predtým.

Vďaka zberateľovi vzácnych zariadení Giulovi Zompettimu sa teraz môžeme pozrieť na jeden z prvých prototypov Apple Watch, ktorý vznikol viac ako rok pred ich oficiálnym predstavením. Nie je to pritom po prvýkrát, čo sa na internete objavil predprodukčný prototyp pôvodných hodiniek Apple Watch.

Už v roku 2021 sa Zompetti podelila o snímky prototypu zo začiatku roka 2014. Nové fotografie, ku ktorým sa dostal portál 9to5Mac však ukazujú ešte starší prototyp z decembra 2013. Dnes má teda slušných skoro 10 rokov.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Podľa zberateľa tento prototyp používa verziu SwitchBoard založenú na zostave iOS 8 vytvorenej pre iPod Touch. SwitchBoard je interný spúšťací program spoločnosti Apple na testovanie hardvérových funkcií.

Tento systém umožňuje inžinierom pracujúcim na procese montáže skontrolovať, či komponenty ako fotoaparát, displej alebo reproduktory fungujú tak ako majú.

Prototyp Apple Watch
Zdroj: 9to5mac, Giulio Zompetti
Prototyp Apple Watch
Zdroj: 9to5mac, Giulio Zompetti
Prototyp Apple Watch
Zdroj: 9to5mac, Giulio Zompetti

Na zadnej strane má tento prototyp Apple Watch vyrobený z nehrdzavejúcej ocele rovnaké rozloženie senzorov a snímačov, ako prototyp z roku 2014. Zberateľský kúsok je označený internými číslicami, ktoré poukazujú na to, že sa nejedná o model vyhotovený masovou produkciou. Išlo len o malosériovú výrobu určenú na testy v tajných laboratóriách Apple.

Ak by ste sa náhodou k takémuto zariadeniu dostali, môžete na ňom zarobiť pekný balík peňazí. Apple zvykne prototypy svojich produktov často ničiť, aby sa po testoch nedali používať.

Nie vždy sa to však celkom podarí a ak sa navyše prototyp podobného zariadenia dostane do rúk niekoho šikovného, ľahko môže znova ožiť a odhaliť svoje funkcie. Ide o ten kúsok elektroniky, ktorý má veľkú zberateľskú hodnotu.

Prečítajte si tiež  Pozrite si na videu prototyp Apple Watch Series 1: Takto vyzerajú zariadenia, na ktorých pracujú v Apple
Loopi
REKLAMA

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -