Predtým, než spoločnosť Apple uvedie do predaja akýkoľvek nový produkt, musí ho starostlivo vyvíjať a testovať, aby si bola na sto percent istá, že je pripravený na každodenné nástrahy reálneho sveta. Výnimkou neboli ani inteligentné hodinky Apple Watch, ktoré Apple po prvýkrát predstavil ešte v roku 2014 a do predaja sa dostali v roku 2015.

Dnes sa pozrieme na prototyp Apple Watch Series 1, ktoré boli po originálnych Apple Watch uvedené na trh ako druhá generácia hodiniek. Samotné prototypy Apple ničí rôznymi spôsobmi, aby sa už nedali používať. Nie vždy sa to však celkom podarí a ak sa navyše prototyp inteligentných hodiniek dostane do rúk niekoho šikovného, kto vie, ako ho dať dokopy, ľahko môže znova ožiť a ukázať nám svoje funkcie.

Presne to bol aj prípad zariadenia vo videu, ktoré síce vyzerá, že je v dosť zlom stave, no „nálezový stav“, v akom ho autor kupoval bol výrazne horší. Hodinkám chýbal displej a takisto bolo potrebné vymeniť akumulátor.

Hodinky bez operačného systému watchOS

Akonáhle všetko skompletizoval a prototyp Apple Watch zapol, zariadenie začalo normálne fungovať. Na počudovanie nemajú tieto Apple Watch problém ani s bezdrôtovým nabíjaním, hoci na väčšine prototypoch býva zničené. Na zariadení sa dá teda krásne demonštrovať to, ako ho videli v čase pred predstavením vývojári v spoločnosti Apple.

Nakoľko sa na týchto hodinkách objavujú rôzne QR kódy a podobne, podľa autora videa ide o fázu DVT – validácia dizajnu a testovanie.

Rovnako je zaujímavé, že v tomto zariadení nie je operačný systém watchOS ale takzvaný SwitchBoard. Ten slúži na to, aby bolo možné jednoducho pristupovať ku rôznym testovacím funkciám hodiniek. Viac už sa dozviete vo videu nižšie.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple EarPods kúpite za pár eur: V tomto prekonávajú AirPods za niekoľkonásobne vyššiu cenu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -