Prvá náhlavná súprava z produkcie spoločnosti Apple je často rozoberanou témou posledných mesiacov. Podľa všetkého by sa však už čoskoro mala pretaviť z teoretickej roviny do skutočnosti.

Podľa portálu DigiTimes napreduje jej vývoj a testovacia časť do poslednej fázy, v ktorej bude kooperovať na finálnej montáži spoločnosť Pegatron. Výsledného produktu by sme sa mali dočkať už v budúcom roku, pričom masová výroba bude podľa odhadov spustená v marci 2023.

Prečítajte si tiež  VR Headset od Apple sa už čoskoro stane realitou. Firma ho predstaví už čoskoro

Počiatočná výroba bude údajne veľmi obmedzená, čo poženie cenu prvotného výrobku poriadne nahor. Podľa doterajších informácií bude náhlavná súprava zameraná najmä na komerčné trhy a počet dodávok má byť obmedzený.

Predchádzajúce odhady pojednávali o fakte, že ročná dodávka zariadenia dosiahne až 2,5 milióna kusov. V súčasnosti sa však podľa hrubých odhadov ročná dodávka pohybuje okolo 0,7 až 0,8 milióna kusov.

Napriek nízkej ziskovosti výroby prvých headsetov sú vraj výrobní partneri spoločnosti Apple ochotní spolupracovať na tomto projekte.

Dôvodom má byť dokázanie technických schopností, čím si následne zaobstarajú dobrú pozíciu v prípade ďalších produktov zameraných na AR/VR. Reputácia značky Apple taktiež firmám uľahčuje získavanie kapitálu  a financovanie aktivít, čo sa určite môže hodiť v budúcom vývoji.

Apple VR / AR Headset
Zdroj: AppleInsider

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -