O novom druhu členstva Spotify, ktoré má konkurovať formátu Apple Music Losless sa povráva už niekoľko mesiacov. Za ten čas sa firma rozhodla projekt odložiť na neurčito no zdá sa, že bezstratové prehrávanie Spotify HiFi predsa len príde.

Spoločnosť Spotify svojho času oznámila, že bezstratová úroveň s názvom Spotify HiFi bude vydaná v ešte roku 2021. Dnes by sa mohlo zdať, že sa platforma na tento krok jednoducho vykašľala.

Jej výkonný riaditeľ tvrdí, že úroveň HiFi určite príde. Jediným problémom ale je, že nikto nevie kedy sa tak stane.

Podľa správy portálu The Verge má Spotify už viac ako rok k dispozícii úroveň HiFi, ku ktorej však zatiaľ majú prístup iba zamestnanci. Plány na jej vydanie sa podľa všetkého zmenili, keď Apple Music a Amazon odhalili bezstratovú úroveň bez dodatočných poplatkov.

Spotify nový dizajn
Zdroj: Spotify

Predstavitelia platformy Spotify údajne dúfali, že budú ponúkať bezstratovú hudbu na vyššej platenej úrovni ako jediní. Táto úroveň by bola zdrojom príjmov a mohla by ponúkať ešte viac funkcií ako napríklad priestorový zvuk.

Vzhľadom na zamiešanie kariet na trhu sa však plány menia a Spotify bude pravdepodobne musieť zahrnúť túto vychytávku aj do nižšieho členstva.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple robí zvláštne chyby. iPhone 14 Pro ukazuje bez prvku Dynamic Island. Takto vyzerá jeho dizajn
Môže ťa zaujímať
- Reklama -