Hoci máme iOS 13 a sme šťastný za tak otvorený operačný systém, predsa len by sme sa mali pomaly začať pripravovať na jeho ďalšiu evolúciu. Zabudnite na iOS 13 toto očakávame od iOS 14 (#2) na budúci rok. Tento 14 dielny seriál vás bude sprevádzať jednotlivými novinkami, ktoré očakávame.

Apple by mohlo zapracovať na Siri ešte viac

Tento rok sme sa dočkali príjemnej zmeny. Hlasová asistentka Siri prišla s novým, lepším a omnoho príjemnejším hlasom. Rozprávanie sa s ňou teda príde človeku ešte viacej prirodzené ako je tomu teraz, čo kvitujeme. Na druhú stranu, stále to nie je ono. Stále cítime, že v niektorých situáciach má hlasový asistent rezervu čo sa týka kontextu. Mohol by na niektoré otázky odpovedať aj iným spôsobom ako to robí teraz. Mohol by byť skrátka ešte viacej “inteligentný”.

Predsa len je práve Siri klúčovým ovládacím prvkom k HomePodu, ktorý sa tiež firma chystá aktualizovať. Očakáva od neho naozaj veľa, pridá nové funkcie a zníži cenu. Aj preto by mal byť schopný fungovať minimálne tak dobre ako hlasový asistent od Googlu či Amazonu. Na to sa ale musí vylepšiť práve Siri. Vynovená hlasová asistentka by potom mala mať premiéru nepochybne na tej platforme, na ktorej bola predstavená. Znamená to teda iOS 14.

Zabudnite na iOS 13 toto očakávame od iOS 14 (#2) - svetapple.sk
Zabudnite na iOS 13 toto očakávame od iOS 14 (#2) – svetapple.sk

Apple nepochybne investuje do jej vývoja milióny dolárov a každým rokom je to cítiť. Asi ale bude musieť zainvestovať ešte viac. Hlasové ovládanie bude kľúčový prvok o pár rokov, kedy nebudeme používať dotyk. Siri musí byť na túto dobu perfektne pripravená.

- Reklama -

Podpora nových jazykov

Pre nás stále ešte len sci-fi avšak väčšie krajiny by sa konečne mohli dočkať jej podpory. Reč je o cudzích jazykoch v ktorých Siri nie je práve ideálne zabehnutá. Samozrejme, prakticky každý ju môže používať v angličtine alebo napríklad nemčine. Nie však každý jeden z medzinárodných jazykov ovláda a to môže byť problém.

Nebudeme tu teraz špekulovať nad tým ako by mal každý vedieť povinne po anglicky. Na to aby bolo používanie Siri naozaj prirodzené, musí vedieť rozprávať našou rodnou rečou. Presne preto by sme uvítali aspoň češtinu. Zmienky o tom, že Siri sa naučí hovoriť susednou rečou sa objavili ešte v roku 2015. Odvtedy prešlo toľko času, že tu mala byť už dávno. Žiaľ nie je.

Nie sme pre Apple zaujímavý trh. Ani Česko nie. To je škoda. Každopádne očakávame od Siri, že tento problém v blízkej budúcnosti vyrieši. V dnešnej dobe by sa mala byť schopná naučiť cudziu reč pomerne rýchlo, tak nevieme, kde je problém…

Zabudnite na iOS 13 toto očakávame od iOS 14 (#2) - svetapple.sk
Zabudnite na iOS 13 toto očakávame od iOS 14 (#2) – svetapple.sk
- Reklama -
ZDROJidropnews
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here