Ďalší rok ubehol ako voda a my sme sa zo strany spoločnosti Apple dočkali nových jablkových produktov. Nové iPhony síce nepriniesli žiadnu očakávanú revolúciu v porovnaní s predchádzajúcou generáciou no aj napriek tomu je nutné skonštatovať, že si Apple svoju úlohu na rok 2021 splnilo viac než dobre.

Spomedzi štvorice predstavených modelov sa spolu v najbližších odstavcoch pozrieme na iPhone 13 Pro, ktorému okrem nadupaného výkonu Apple doprialo niekoľko nových vychytávok. iPhone 13 Pro dnes kúpite za najlepšie ceny na Slovensku u týchto predajcov.

iPhone pre ľudí, ktorí dbajú na detail

Väčšina z vás si pri pozeraní poslednej Apple Keynote povedalo, že v prípade updatu iPhonov sa technologický gigant z Cupertina bohiveako nepotrápil. Najväčšími zmenami v prípade všetkých nových smartfónov prešli kamerové systémy a výdrž batérie. No vďaka ďalším drobným zmenám sa iPhone opäť o niečo posunul, čo dáva zmysel k presedlaniu na novú generáciu hlavne užívateľom, ktorí disponujú modelmi staršími ako je iPhone 12 Pro.

Tento rok sa Apple s rozdielmi v modeloch iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max vôbec nepiplalo. Jedinou odlukou v prípade špecifikácií je väčšia batéria (s čím ide ruka v ruke aj jej výdrž) a taktiež veľkosť displeja.

Ostatné preferencie ostali u oboch iPhonov na rovnakej úrovni. Hlavným aktérom recenzie sa tak stal iPhone 13 Pro v novom farebnom prevedení Sierra Blue s 256GB úložiskom. Ako môžete vidieť na fotkách nižšie, zariadenie je neuveriteľne fotogenické.

Poznámka: Všetky zábery v tejto recenzii boli odfotené na iPhone 13 mini, ktorého recenziu pripravujeme…

iPhone 13 ProiPhone 13 ProiPhone 13 Pro

Obsah balenia 

V prípade balenia a príslušenstva sa Apple drží svojej cesty ohľaduplnosti k životnému prostrediu. V čiernej papierovej krabičke sa preto dočkáme iba káblu USB-C to Lightning a príbalových inštrukcií s pinom na vyberanie SIM-karty. Zabudnúť samozrejme nemôžeme na nálepku s vyobrazením nahryznutého jablka.

Napájací adaptér alebo káblové slúchadlá EarPods by ste v krabici hľadali opäť len márne. Oproti minulému roku sa v tomto smere nič nezmenilo.

Vzhľadom na reštrikcie zo strany Európskej Únie by sa mohlo jednať o poslednú generáciu iPhonov, ktoré disponujú konektorom Lightning. V budúcnosti ich už zrejme budeme nabíjať len cez MagSafe. Čo sa týka chýbajúceho 20W adaptéra, osobne v jeho absencii nevidím žiadny problém, nakoľko skoro každý má doma minimálne jeden kúsok zo starších zariadení naviac.

Opačnou stranou mince však môže byť konektivita. Väčšina starších adaptérov stále disponuje portom USB-A, do ktorého nový kábel nezapojíte. Periférií ale existuje hromada a preto je už len na vás či si vyberiete nabíjanie iPhonu prostredníctvom technológií Qi alebo MagSafe, poprípade siahnete po novom nabíjacom adaptéri pokojne aj od iného výrobcu. Na internete ho nájdete doslova za pár eur.

iPhone 13 Pro Box

Známy dizajn s novými vylepšeniami 

Vlajková loď jablkovej spoločnosti stavila na ponechanie vizuálu, s ktorým sa Apple predviedlo v prípade predchádzajúcej generácie. Modelová rada iPhonu 12 priniesla veľkú dizajnovú renesanciu, z ktorej ťažia aj tohtoročné iPhony 13. Hlavným aktérom sú opäť ploché hrany, no keď budeme hľadať, niekoľko nových dizajnérskych výstrelkov predsa len nájdeme.

Najväčšiu pozornosť si získali nové objektívy kamery, ktoré nabrali na veľkosti aj hĺbke. Na prvý pohľad sa môže zdať, že zmena nie je až tak badateľná, no v porovnaní s iPhonom 12 Pro sa výrazne zväčšila celá platforma, na ktorej je umiestnený kamerový systém.

Telo samotného iPhonu je o niečo hrubšie ako v prípade minulej generácie (o cca 0,2 mm), no väčšia batéria a kvalitnejší foťák túto skutočnosť dostatočne kompenzujú. V praxi si to navyše ani nevšimnete.

Pri novom, viac „vypuklom“ kamerovom systéme však musíte myslieť na to, že ak nechcete sklo objektívov poškriabať alebo iným spôsobom poškodiť, budete si musieť kúpiť ochranný obal alebo puzdro.

Rozsah vyčnievania fotoaparátov si najviac všimnete vo chvíli, keď svoj iPhone položíte na stôl a spozorujete voľný priestor medzi vrchnou a spodnou časťou zariadenia. A aj keď Apple tvrdí, že tu používa zafírové sklíčko, v skutočnosti ide o materiál, ktorý ma oveľa nižšiu tvrdosť (takže sa dá poškriabať).

iPhone 12 Pro/iPhone 13 ProiPhone 12 Pro/iPhone 13 Pro

Telefón je pri používaní zanedbateľne ťažší, no po pár dňoch či dokonca hodinách si na to určite zvyknete. Viditeľnou zmenou je aj notch, ktorý je o 20% užší ako na iPhone 12 Pro.

Výrez ale na druhú stranu „nabral“ na výške, no z užívateľského hľadiska pocítite zmeny len minimálne alebo dokonca vôbec. Kvôli zmenšenému notchu sa zmenilo aj umiestnenie reproduktora, ktorý sa teraz nachádza priamo na hornom okraji obrazovky a stretáva sa s kovovým rámom.

S touto zmenou sa však nedostavili žiadne iné výhody, ktoré Apple mohlo zmenšením výrezu využiť. Nedočkali sme sa ani očakávaného ukazovateľa percent batérie, ktorý by sa po zúžení notchu na obrazovku stopercentne zmestil. Škoda…

Označenie „Pro“ v znamení rýchlosti a výkonu

Nový procesor A15 Bionic sa dá opísať jedine slovami – pekelne rýchly. Plynulosť je doplnená 120Hz obnovovacou frekvenciou, ktorú oceníte ako pri bežnom používaní, tak aj pri komplexnejších úkonoch. Spomeňme napríklad upravovanie fotiek alebo prácu s videom či grafikou.

Prečítajte si tiež  Zaujímavý koncept iPhonu 12, keby Apple po štvrtý krát recyklovalo dizajn.

V prípade, že ste doposiaľ vlastnili iPhone 12 Pro, v rámci bežného používania nepocítite žiaden rozidel. iPhone 13 Pro dostal až 5 jadrové GPU, čo nám oproti štandardnému iPhonu 13 dáva o jedno jadro naviac.

iPhone 13 Pro ponúka v základe 128GB úložisko, ktoré je možné navýšiť až do dychberúceho 1TB. Toto číslo sa mnohým z vás v prípade telefónu môže zdať šialené, no ak máte v pláne využívať telefón primárne na tvorbu obsahu a točenie videí v ProRes formáte, určite to dáva zmysel.

Nezmenila sa ani uhlopriečka OLED obrazovky, ktorá ostáva na 6,1 palcochrozlíšením 1170 x 2532 pixelov. Na trhu budete hľadať kvalitnejšiu zobrazovaciu jednotku len ťažko.

iPhone 13 Pro closeup

Ako sme už podotkli aj vyššie, rýchlosť a odozvu procesora A15 Bionic pocítia hlavne tí užívatelia, ktorí sa rozhodnú prejsť na nové „Pročko“ zo starších iPhonov.

V mojom prípade to bol upgrade z iPhonu 11, ktorý síce mojim preferenciám doteraz absolútne vyhovoval, no pri výbere ďalšieho smartfónu som bez váhania siahol po prémiovejšom Pro modeli a túto voľbu neľutujem. Výkon je oslňujúci.

Väčšia batéria = dlhšia výdrž

Výdrž batérie predstavuje jeden z tých bodov, o ktoré sa užívatelia zaujímajú najviac. V prípade iPhonu 13 Pro si Apple na tomto aspekte rozhodne dalo záležať.

Vďaka efektívnemu 5nm čipu A15 Bionic dokáže každý iPhone 13 vydržať podstatne dlhšie než jeho predchodca. Technologická stránka prerozdelenia energie je samozrejme fajn, no hlavnú zásluhu na tom má značné zväčšenie akumulátora.

iPhone 13 Pro obdržal až o 11% väčšiu batériu ako jeho služobne starší kolega iPhone 12 Pro. V číslach je kapacita batérie iPhonu 13 Pro 3 095 mAh a v prípade iPhonu 12 Pro 2 815 mAh. Papierovo by mala nová generácia vydržať až o hodinu a pol dlhšie.

V prípade väčšieho modelu iPhone 13 Pro Max (4,352 mAh) je výdrž dokonca až o dve a pol hodiny dlhšia. Pomocou klasického 20W adaptéru nabijete iPhone 13 Pro behom polhodiny na približne 50%.

iPhone 13 Pro

Smartfón bol pred písaním recenzie testovaný niečo cez jeden týždeň, čo výborne poslúžilo k načrtnutiu scenára, ktorý potvrdil tvrdenia Applu. Pri testovaní som sa zameriaval na fotenie a točenie videí v 4K, pričom jas sa takmer stále pohyboval v okolí maxima.

Samozrejmosťou boli aj hovory cez FaceTime, mail, písanie správ, sociálne siete a takpovediac všetky štandardné úkony, ktoré na smartfónoch robí väčšina ľudí. Na konci dňa som sa nikdy nedostal pod 15-20% čo ma po prechode z iPhonu 11 samozrejme prekvapilo.

Telefón bol v režime šetrenia batérie sporadicky a percentá batérie klesali pomaly dokonca aj pri zobrazovaní navigácie a prehrávaní hudby či podcastov počas šoférovania. V otázke výdrže si teda Apple môže stáť za svojim slovom.

Ak využívate telefón ako primárne zariadenie alebo sa nechcete spoliehať na externé powerbanky či battery packy, iPhone 13 Pro vás určite nesklame.

Špičkový foťák, čo sa zmestí do vrecka

V tomto bode sa dostávame k azda najsilnejšej stránke tohtoročného iPhonu 13. Apple sa v prípade novej generácie rozhodlo ponechať špecifikácie kamier na rovnakej úrovni u oboch Pro modelov (minulý rok mal iPhone 12 Pro Max zanedbateľne vyššie kvality než menší iPhone 12 Pro).

iPhone 13 Pro aj 13 Pro Max tak prinášajú jeden z najlepších fotoaparátov spomedzi všetkých (momentálne) dostupných smartfónov na trhu a na fotkách to je samozrejme vidieť.

Je už takmer pravidlom aby Apple počas Keynote nezabudlo spomenúť, že ide o doteraz najrevolučnejší iPhone vôbec, čo je konieckoncov logické. V prípade kamery iPhonu 13 Pro sa ale skutočne bavíme o revolúcii.

V dnešnej dobe disponuje kvalitným fotoaparátom doslova každá vlajková loď spomedzi všetkých popredných výrobcov smartfónov. V dobrých svetelných podmienkach je objektívne takmer nemožné rozoznať, či bola fotka zhotovená na iPhone 11, 12 alebo na novšom zariadení.

Skutočný rozdiel sa však dostaví v tme a za nízkej svetelnosti, kde bude iPhone 13 Pro hľadať konkurentov iba ťažko.

iPhone 13 Pro

Trojica vylepšených objektívov v zložení Telephoto, Wide a Ultra Wide ponúka možnosti, s ktorými vytvoríte úžasné fotky ako v interiéri pri umelom nasvietení, tak aj vonku pri prirodzenom svetle, ktoré je iPhone 13 Pro schopný spracovať lepšie ako predchádzajúca generácia.

Počet 12 megapixelov, ktorý ostáva už 6 rokov nezmenený sa môže zdať na prvé počutie ako zlý vtip, no skutočné čaro spočíva vo väčšom 1.9 µm senzore, ktorý je doplnený o PDAF zaostrovanie (fázová detekcia scény) a optickú stabilizáciu senzora (Sensor Shift).

Spolu s iPhonom 13 Pro dorazila aj očakávaná výchytávka v podobe Makro režimu, ktorý je úprimne omnoho lepší, ako som sám čakal. Makro mód sa automaticky zapne keď sa priblížite k objektu, na čo vás telefón upozorní jemným prebliknutím displeja.

Narozdiel od portrétového režimu, kde ostáva zaostrený iba väčší sledovaný objekt môžete pomocou Makra fotiť aj podstatne menšie objekty (kvety, hmyz, drobné predmety a podobne). Pozadie zostáva stále rozostrené.

Prečítajte si tiež  Kuo: Nový čip A16 sa objaví iba v iPhone 14 Pro. Základné modely si ponechajú A15

Skvelou vychytávkou je aj trojnásobný optický zoom, ktorý ma zaujal hlavne pri portrétovom móde. Fotky sú oveľa prirodzenejšie a v dobrých podmienkach bol 3x zoom často tou najlepšou voľbou k zachyteniu scény.

iPhone 13 ProiPhone 13 Pro

Ukážkové fotky vo dne aj v noci

Ako som už spomínal v odseku vyššie, iPhone 13 Pro je v noci skutočný kúzelník. Pri fotkách v Nočnom Režime je obraz oveľa ostrejší a svetelný rozsah prirodzenejší. Týka sa to rovnako klasického Foto módu, ako aj nočných portrétov alebo točenia videí v 4K pri 60 fps.

V tomto prípade mi opäť nedá neporovnávať nový model s iPhonom 12 Pro. Zatiaľčo predchádzajúca generácia fotky v noci zosvetľovala, iPhone 13 Pro ponecháva čiernu farbu v tmavšom gradiente a pohráva sa skôr s kontrastom. Výsledkom sú nielen prirodzenejšie farby, ale aj badateľný rozdiel v svetelnosti.

Výborne fungujúci nočný režim je taktiež možné manuálne prestaviť, pričom dĺžka uzávierky sa oproti minulej generácii v jednotlivých scénach znížila. V mnohých prípadoch dokonca nie je nutné režim zapínať a pri dobrom osvetlení ho iPhone automaticky vypne.

iPhone 13 Pro nightiPhone 13 Pro nightiPhone 13 Pro night

Do kamery dorazili aj nové vylepšenia v podobe fotografických profilov, ktoré je možné aplikovať priamo pri vytváraní nových fotiek. Na výber je päť módov a to konkrétne: štandardný, bohatý kontrastný, živý, teplý a živý chladný. Profily je samozrejme možné upravovať na základe tónov a teploty farieb tak, aby vám vzhľadom k scenérii najlepšie vyhovovali.

Horúcou novinkou, na ktorej promovanie Apple dosť tlačilo je Cinematic Mode. Funglovka spomedzi módov sa stará o rozostrenie pozadia na videu podobne, ako v prípade portrétového módu.

Gigant z Cupertina však do tohoto režimu pravdepodobne zapojil aj LIDAR skener, ktorý na základe polohy objektov (postavy ľudí alebo zvierat) rozozná hĺbku snímky a vytiahne ich do popredia. Najsilnejšiu úlohu však v tomto „kúzle“ zohráva umelá inteligencia a Neural Engine, čo je dôvod, prečo to funguje aj na dostupnejšom iPhone 13. Škoda však, že len pri 30 snímkach za sekundu.

Softvérovo je Cinematic mode vyriešený naozaj bravúrne. Ak sa v zornom poli iPhonu 13 Pro počas točenia videa v Cinematic móde nachádzajú dve osoby, iPhone automaticky zaostrí na postavu bližšie k objektívu. Ak sa postava následne otočí, kamera zaostrí na druhú osobu za objektívom. Zaostrenie je možné samozrejme meniť aj manuálne podľa toho, na ktorú osobu chcete mať obraz zaostrený.

Okrem zmien v reálnom čase sa núka aj možnosť prepínať ostrenie v postprodukcii, takže je s projektom možné pracovať aj po natočení videa.

iPhone 13 Pro

Cena a dostupnosť

S cenovkou nového iPhonu 13 Pro našťastie Apple veľmi nešpekulovalo. Suma, ktorú za high-endový smartfón dáte sa nelíši od modelu predošlej generácie. Cenové rozpätie je poriadne pestré, hlavne vďaka novej 1TB kapacite. iPhone 13 Pro je dostupný v týchto variantoch:

  • iPhone 13 Pro 128GB1 159€
  • iPhone 13 Pro 256GB1 269€
  • iPhone 13 Pro 512GB1 499€
  • iPhone 13 Pro 1TB1 729€

Pokiaľ hľadáte iPhone 13 Pro v tej najvýhodnejšej ponuke na Slovensku, za najlepšie ceny ho zoženiete u týchto predajcov.

Apple sa aj tento rok rozhodlo zamiešať karty v súvislosti s dostupnými farbami. Na výber sú preto štyri farebné prevedenia a to Graphite, Sierra Blue, Silver a Gold. Cenovka 6,7″ iPhonu 13 Pro Max sa pochopiteľne vyšplhala o niečo vyššie. Ak sa rozhodnete pre väčšiu obrazovku a dlhšiu výdrž batérie, budete si musieť priplatiť o viac ako stovku takmer pri každom variante:

  • iPhone 13 Pro Max 128GB1 249€
  • iPhone 13 Pro Max 256GB1 369€
  • iPhone 13 Pro Max 512GB1 599€
  • iPhone 13 Pro Max 1TB1 829€

Záverečný verdikt

Každoročné prinášanie nových modelov jablkových telefónov sa môže javiť ako nudná rutina aj pre toho najzarytejšieho Apple fanúšika. Nové iPhony sa síce v porovnaní so svojimi predchodcami líšia len minimálne, no ich upgrady dorazili do miest, kde ich používateľ naozaj potrebuje a ocení.

Perfektný dizajn, ktorý nalákal množstvo záujemcov už v minulom roku dostal sympatický refresh v podobe nových farieb a podľa môjho subjektívneho názoru to v kombinácii s menšími kozmetickými obmenami dokonale postačuje. Veď spomeňme si na iPhone X a iPhone XS, ktoré boli na oko skoro úplne rovnaké.

Telefón znateľne nabral na váhe a preto je manipulácia s ním o niečo náročnejšia. Po krátkej chvíli si však na narábanie s iPhonom 13 Pro zvyknete a vôbec to nebudete riešiť. Zmena v podobe menšieho notchu žiaľ nepriniesla žiadny benefit a to platí či už vo využiteľnosti alebo po praktickej stránke.

Nebudeme však predbiehať a počkáme si, či sa Apple náhodou v najbližších mesiacoch nerozhodne prispôsobiť ukazovateľ percent batérie pre nové iPhony prostredníctvom jednej z aktualizácií iOS 15. Osobne ma potom nepotešilo ani opätovné použitie Lightning portu, ktoré patrí medzi najčastejšie výhrady namierené proti firme Apple.

Väčšia kapacitu a dlhšiu výdrž batérie si všimnete hlavne ak prechádzate na novú vlajkovú loď z niektorého zo starších modelov. S novým „Pro-čkom“ sa určite nemusíte báť, že už v polke dňa budete siahať po nabíjačke alebo spúšťať režim slabej batérie aj pri komplexnejších úkonoch, čo je nakoniec jedno z najväčších pozitív tohto smartfónu.

Prečítajte si tiež  Apple Mapy sa dotiahli na Google Mapy. Používatelia si pochvaľujú najmä tieto funkcie

Ak sa už ale dostanete s percentami batérie do úzkych, nový čip A15 Bionic vás podrží a vďaka efektívnemu prerozdeleniu energie vášmu telefónu predĺži životnosť na jedno nabitie pokojne aj o niekoľko hodín. Pokiaľ bolo teda Apple v nedávnej minulosti outsiderom v oblasti výdrže, dnes je na samotnom vrchole pomyselné rebríčka.

iPhone 13 Pro

Ako najsilnejšiu stránku iPhonu 13 Pro vnímam nový kamerový systém, ktorý poteší aj náročnejších fotografov. Väčšie a kvalitnejšie objektívy doplnené o novinky v podobe trojnásobného optického zoomu, vylepšeného nočného režimu alebo cinematic módu dodávajú tvorcom obsahu opäť o niečo väčšiu slobodu, čo sa patrične odráža na kvalite výstupu. Poteší aj možnosť priameho upravovania pomocou fotografických profilov a mnohé funkcie pre edit v postprodukcii.

Ak by ste sa na konci tejto recenzie chceli opýtať pre koho je nový iPhone 13 Pro určený, odpoviem vám na rovinu. Tento smartfón si užijete aj bez toho aby ste boli technologický fanatik alebo nadšenec, ktorý obmieňa iPhony na pravidelnej báze. Manipulácia a používanie telefónu je vďaka novým funkciám a hardvérovým novinkám opäť väčšou zábavou. Ak ale uvažujete nad novým telefónom, je nutné dať si na misku váh pre a proti.

Pokiaľ veľa fotíte a točíte videá, poprípade hľadáte dlhoročný výkon, ktorý sa len tak nestratí, s iPhonom 13 Pro určite nešliapnete vedľa. Ak sa ale chcete generačne posunúť na rebríčku Apple zariadení a Pro funkcie pre vás nehrajú kľúčovú rolu, zbytočne by ste preplatili množstvo peňazí. Radšej si tak vyberte štandardný iPhone 13 alebo iPhone 13 mini.

To rovnako platí aj pre majiteľov iPhonu 12 Pro a 12 Pro Max, keďže (ako už bolo niekoľkokrát spomenuté) rozdiely sú prakticky minimálne. Pokiaľ vlastníte iPhone 11 alebo starší model a chcete si dopriať špičkový smartfón, nový 13 Pro vás zaručene nesklame.

Kompletná špecifikácia

Kategória

iPhone 13 Pro

iPhone 13 Pro Max

Čipset

Apple A15 Bionic (5nm)

Apple A15 Bionic (5nm)

CPU:  Hexa-core (2×3.22 GHz Avalanche + 4xX.X GHz Blizzard)

GPU: Apple GPU (5-jadier)

CPU:  Hexa-core (2×3.22 GHz Avalanche + 4xX.X GHz Blizzard)

GPU: Apple GPU (5-jadier)

Rozmery a váha

146,7 x 71,5 x 7,7 mm

160,8 x 78,1 x 7,7 mm

204 g

240 g

Displej

Super Retina XDR OLED, 120Hz, HDR10, Dolby Vision, 1000 nitov (HBM), 1200 (HDR)

Super Retina XDR OLED, 120Hz, HDR10, Dolby Vision, 1000 nitov (HBM), 1200 (HDR)

6,1-palcový displej

6,7-palcový displej

1170 x 2532 pixelov

1284 x 2778 pixelov

Materiál a farba

Gorilla Glass + nehrdzavejúca oceľ

Gorilla Glass + nehrdzavejúca oceľ

Graphite, Silver, Gold, Sierra Blue

Graphite, Silver, Gold, Sierra Blue

Zadný kamerový systém

Širokouhlý: 12 MP, f/1.5, 26mm, 1.9µm, dual pixel PDAF, sensor-shift OIS

Telephoto: 12 MP, f/2.8, 77mm, PDAF, OIS, 3x optical zoom

Ultra-širokouhlý:12 MP, f/1.8, 13mm, 120˚, PDAF

Širokouhlý: 12 MP, f/1.5, 26mm, 1.9µm, dual pixel PDAF, sensor-shift OIS

Telephoto: 12 MP, f/2.8, 77mm, PDAF, OIS, 3x optical zoom

Ultra-širokouhlý:12 MP, f/1.8, 13mm, 120˚, PDAF

TOF 3D LiDAR skener TOF 3D LiDAR skener

Dual-LED dual-tone blesk

Dual-LED dual-tone blesk

Video: 4K@24/30/60fps, 1080p@30/60/120/240fps, 10‑bit HDR, Dolby Vision HDR (up to 60fps), ProRes, Cinematic mode, stereo sound rec.

Video: 4K@24/30/60fps, 1080p@30/60/120/240fps, 10‑bit HDR, Dolby Vision HDR (up to 60fps), ProRes, Cinematic mode, stereo sound rec.

Selfie kamera

12 MP, f/2.2, 23mm (širokouhlá), 1/3.6”, HDR

12 MP, f/2.2, 23mm (širokouhlá), 1/3.6”, HDR

SL 3D, biometrický senzor

SL 3D, biometrický senzor

Video: 4K@24/25/30/60fps, 1080p@30/60/120fps, gyro-EIS

Video: 4K@24/25/30/60fps, 1080p@30/60/120fps, gyro-EIS

Batéria

Li-Ion 3095 mAh (12,11Wh)

Li-Ion 4352 mAh (16,75Wh)

Rýchle nabíjanie 23W, 50% za 30 minút

Rýchle nabíjanie 27W, 50% za 30 minút

USB Power Delivery 2.0, MagSafe 15W, Qi 7,5W

USB Power Delivery 2.0, MagSafe 15W, Qi 7,5W

Pripojenie

GSM, CDMA, HSPA, EVDO, LTE, 5G

GSM, CDMA, HSPA, EVDO, LTE, 5G

Senzory

Face ID, akcelerometer, gyroskop, kompas, barometer, detekcia Siri

Face ID, akcelerometer, gyroskop, kompas, barometer, detekcia Siri

Úložisko

128GB / 256GB / 512GB / 1TB

128GB / 256GB / 512GB / 1TB

Silné stránky

⊕ Špičkový materiál a dizajn s luxusným nádychom

⊕ Rýchlosť a plynulosť odozvy čipu A15 Bionic pocítite pri každej interakcii 

⊕Výborný ProMotion 120 Hz displej s možnosťou prepínania a šetrenia energie

⊕ Väčšia batéria a dlhšia výdrž na jedno nabitie

⊕ Bezkonkurenčný fotoaparát, ktorý sa dočkal viditeľných vylepšení

⊕Nové režimy makro, vylepšený night mode a video cinematic mode

⊕ Rovnaká technická špecifikácia pre obidva Pro modely

Slabé stránky

⊖Telefón je citeľne ťažší (hlavne po prechode z iPhonu 11)

⊖ Prakticky bezprínosné zmenšenie výrezu Notch

⊖ Vystupujúci „bump“ fotoaparátu, ktorý môže prekážať

⊖ Opäť sme sa dočkali len portu Lightning a nie USB-C

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
PREHĽAD RECENZIE
Dizajn
Displej
Výkon
Výdrž batérie
Nabíjanie
Fotoaparát
Technológie
Cena
ZDROJsvetapple
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.
recenzia-iphone-13-pro-skutocny-profesional-telom-i-dusouiPhone 13 Pro prináša sympatické zmeny na miestach, kde ich predchádzajúca generácia najviac potrebovala. Ak hľadáte nadupaný smartfón s poriadnym výkonom, špičkovým fotoaparátom a nevadí vám trochu si priplatiť, iPhone 13 Pro je tá správna cesta.