Apple tento rok v systéme iOS 16 kladie na HomeKit nový dôraz a pred blížiacim sa uvedením štandardu Matter pre ovládanie inteligentnej domácnosti, prináša úplne prepracovanú aplikáciu Domov. Jedným z kľúčových aspektov HomeKitu je existencia domáceho centra (alebo ak chcete Hubu), ktorý umožňuje funkcie, ako je ovládanie mimo domu. Pre iPad to však už platiť nebude.

Prečítajte si tiež  Apple prináša novú funkciu Passkeys, ktorá nás chce zbaviť hesiel. Takto to bude fungovať

Spoločnosť Apple doteraz umožňovala, aby ako domáce centrá slúžili zariadenia HomePod, Apple TV a iPad. Po vydaní systémov iOS a iPadOS 16 však už iPady nebudú podporované ako domáce centrá.

Na webovej stránke spoločnosti Apple sa uvádza, že nová aplikácia Domov a súvisiace funkcie v systémoch iOS 16 a iPadOS 16 vyžadujú domáce centrum vrátane zdieľania domácnosti a prijímania oznámení Domov. V súvislosti s tým spoločnosť Apple tiež objasňuje, čo sa považuje za domáce centrum, a uvádza, že ako domáce Huby sú podporované iba Apple TV a HomePod.

Zdroj: Apple

To znamená, že na to, aby ste mohli využívať funkcie HomeKit pre ovládanie funkcií mimo domova alebo zdieľanie prístupu do domácnosti a nastavovanie automatizácie, budete musieť mať v domácej sieti HomePod, HomePod mini alebo Apple TV.

Spoločnosť Apple zatiaľ neposkytla vysvetlenie tejto zmeny, no nejedná sa o žiadne veľké prekvapenie. Väčšina používateľov sa prakticky vôbec nespolieha výlučne na iPad, ako na hlavné domáce centrum pre HomeKit. Myšlienka HomeKit Hubu totiž spočíva v tom, že je vždy zapnutý a vždy pripojený k domácemu internetu. Čo dáva oveľa väčší zmysel v prípade Apple TV alebo reproduktorov HomePod.

Zdroj: Apple

Práve z tohto dôvodu jablkové tablety nemusia byť práve najvhodnejším spôsobom, ako ovládať svoju inteligentnú domácnosť. Ak máte prvky inteligentnej domácnosti HomeKit u Vás doma, podeľte sa s nami o svoje skúsenosti. Ako svoje domáce centrum spravujete Vy? Dajte nám vedieť do komentára.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -