Ako iste viete, laptopy s dotykovým displejom nie sú žiadnou novinkou. Ak sa ale o tomto druhu zariadení bavíme v spojitosti so spoločnosťou Apple, môže tomu tak skutočne byť. Apple napriek dlhoročnému odporu pracuje na pridaní dotykových displejov do počítačov Mac. Podľa správy by mohol byť nový MacBook Pro s OLED displejom prvým Macom s dotykovou obrazovkou.

Prečítajte si tiež  Apple plánuje už onedlho spustiť výrobu prvého MacBooku s OLED displejom. Vieme kedy dorazí

Podľa analytika marka Gurmana sú inžinieri spoločnosti Apple aktívne zapojení do projektu pracujúcom na dotykových paneloch pre laptopy. To naznačuje, že spoločnosť vážne uvažuje o výrobe Macov s dotykovou obrazovkou. Prvý MacBook tohto typu by si zachoval tradičný dizajn notebooku s trackpadom a klávesnicou, no displej by získal aj podporu pre dotykový vstup.

Prvé počítače Mac s dotykovou obrazovkou budú pravdepodobne používať konvenčný systém macOS, pretože Apple podľa informácií zatiaľ nepracuje na kombinácii systémov iPadOS a macOS. Aplikácie pre iPhone a iPad sú však na počítačoch Mac s čipmi Apple Silicon k dispozícii pre vývojárov.

MacBook s dotykovou obrazovkou
Zdroj: Review Geek

Spoločnosť Apple v priebehu rokov opakovane odmietala myšlienku Macu s dotykovou obrazovkou. Ak by v týchto plánoch pokračovala, bol by to pre ňu veľký obrat vo filozofii. V roku 2010 Steve Jobs povedal, že dotykové plochy nesmú byť vertikálne kvôli únave rúk spojenej s držaním prsta na obrazovke. Uvidíme, či sa to v blízkej budúcnosti zmení.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -