Portfólio jablkových počítačov sa v najbližších mesiacoch opäť o niečo rozšíri. Okrem nových MacBookov Pro a väčšieho MacBooku Air sa však môžeme pripraviť aj na ďalšiu novinku. Spoločnosť Apple plánuje prechod na technológiu OLED, pričom prvým MacBookom s touto obrazovkou môže doraziť už o rok. Technológia OLED umožní tenšie a ľahšie proporcie MacBookov.

Prečítajte si tiež  Apple skutočne plánuje MacBook Air s 15" obrazovkou. Vieme kedy ho predstaví

Všetky existujúce MacBooky majú LCD panely, zatiaľ čo najnovšie 14″ a 16″ MacBooky Pro sú vybavené mini-LED podsvietením a technológiou ProMotion. Na rozdiel od LCD displejov s mini-LED diódami majú OLED displeje samovyžarujúce pixely a nevyžadujú dodatočné podsvietenie. To by MacBookom poskytlo ešte lepší kontrastný pomer a umožnilo dlhšiu výdrž batérie.

Zatiaľ nie je jasné, či sa prvým OLED MacBooom stane model Pro alebo Air. Minulý mesiac však analytik odvetvia displejov Ross Young uviedol, že Apple plánuje v roku 2024 predstaviť nový 13″ MacBook Air s rovnakou technológiou. Z analytického pohľadu by sme sa preto mohli viac prikloniť k tomuto modelu.

Nový MacBook Air 2022 s procesorom M2 v rukách používateľa
Zdroj: Apple

Zatiaľ čo počítače Mac a iPady prejdú na displeje OLED v priebehu niekoľkých nasledujúcich rokov, hodinky Apple Watch by sa mohli začať od tejto technológie odkláňať. Apple totiž údajne navrhuje vlastné obrazovky MicroLED. Tie chce využiť v druhej generácii hodiniek Apple Watch Ultra a následne aj pre nižšie modelové rady.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -