Medzi spoločnosťou Apple a Ruskom to ešte stále poriadne iskrí. V rámci príprav na nadchádzajúce prezidentské voľby Kremeľ nariadil úradníkom, aby prestali používať iPhony. Podľa správy agentúry Reuters bolo toto rozhodnutie prijaté kvôli obavám, že tieto zariadenia sú zraniteľné pre západné spravodajské služby.

Toto opatrenie sa má vzťahovať na všetkých úradníkov v krajine, ktorí sa podieľajú na prípravách prezidentských volieb v Rusku v roku 2024. Na stretnutí pre „úradníkov zapojených do domácej politiky“ dal šéf ruskej prezidentskej administratívy Sergej Kirijenko úradníkom čas do 1. apríla. Do tohto dátumu sa majú iPhonov buď zbaviť alebo „ich venovať deťom na hranie“.

iPhone 13 Pro pred ruskou vlajkou
Pexels/Caleb Oquendo (úprava redakcie)

Kremeľ má v pláne poskytnúť zariadenia s inými operačnými systémami, ktoré nahradia iPhony. Príkaz prestať používať iPhony a bol zatiaľ určený osobám zapojeným do domácej politiky za ktorú je Kirijenko zodpovedný.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Aj na obyčajný iPhone SE môžete natočiť pôsobivé video. Chce to len trochu snahy a talentu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJReuters
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.