Spoločnosť Apple pri spustení iOS 17.2 zverejnila údaje o mápach, ktoré zbiera, aby zlepšila funkciu rozšírenej reality na určovanie polohy. V novom dokumente podpory Apple hovorí, že sa usiluje zvýšiť rýchlosť a presnosť rôznych funkcií v aplikácii Mapy na našich iPhonoch, iPadoch či ďalších zariadeniach.

Počas používania funkcií rozšírenej reality v mapách zbiera spoločnosť Apple informácie o bodoch prvkov, ktoré predstavujú tvar a vzhľad pevných objektov, ako sú napríklad budovy. Tieto údaje neobsahujú fotografie ani obrázky a zozbierané charakteristické body nie sú čitateľné pre človeka. Napriek tomu sa však jedná o dôležité orientačné body.

Apple pracuje na lepšom určovaní polohy v mapách

Apple po novom používa pre mapy strojové učenie v zariadení na porovnávanie bodov s referenčnými údajmi, ktoré sa posielajú priamo do iPhonu.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Fotoaparát filtruje pohybujúce sa objekty, ako sú ľudia a vozidlá, pričom skúmané a zaznamenávané sú iba charakteristické body pevných objektov.

Porovnanie bodov s referenčnými údajmi v mapách umožňuje aplikácii Apple Maps určiť polohu používateľa a poskytnúť podrobné pokyny pre chôdzu s kontextom rozšírenej reality.

Použitím funkcií rozšírenej reality sa preto budú aktualizovať referenčné údaje, čím sa zvyšuje presnosť navigácie.

V prípade, že so zbieraním informácií nesúhlasíte, používanie údajov rozšírenej reality môžete jednoducho vypnúť. Môžete tak urobiť v Nastaveniach, v menu Súkromie a bezpečnosť.

Poloha v AR iOS 17.2
Zdroj: SvetApple

Údaje, ktoré Apple zbiera sú zašifrované a nie sú priradené k jednotlivým používateľom ani k Apple ID.

Spoločnosť Apple tiež používa strojové učenie v zariadení na pridanie „šumu” do údajov o funkčných bodoch s cieľom pridať náhodné odchýlky, ktoré zabránia akémukoľvek pokusu o použitie funkčných bodov na rekonštrukciu obrazu z týchto údajov. Vaše osobné informácie sú tak v maximálnom bezpečí.

Prečítajte si tiež  Apple Mapy stále zaostávajú za Google Mapami. Toto je dôvod

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -