Apple Mapy sa v poslednom období vyšvihli hneď v niekoľkých aspektoch. Pre mnohých používateľov je však stále hlavnou voľbou konkurenčná apka v podobe máp od Google. Prednosť jej dáva dokonca aj veľké množstvo používateľov Apple zariadení.

Spoločnosť Apple pridala v posledných rokoch do svojich máp zaujímavé vlastnosti, no to isté platí aj pre Google. Navyše stále existuje jedna oblasť, v ktorej Apple poriadne zaostáva. Reč je o rýchlosti získavania dát a zobrazovania ich na mapách. To platí hlavne v prípade nových ciest, ktoré Google pridáva do svojich máp oveľa rýchlejšie ako Apple.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Apple zaostáva v pridávaní nových ciest

Výborným príkladom je scenár, na ktorý poukázal profil r/applemaps na Reddite vo svojom novom príspevku. Jedna z nových diaľnic sa v Google Mapách ukázala ešte pred dostavaním, zatiaľ čo jablkové mapy ju neukázali ani niekoľko dní po jej dokončení.

Aktualizácia Apple Mapy pre Slovensko
Zdroj: Reddit / r/applemaps

Apple má jednoducho problém s rýchlosťou aktualizácie svojej aplikácie a mapových podkladov. Existuje spôsob, ako upozorniť spoločnosť Apple na nové cesty vo forme pridania špendlíka na mapu, kde by sa mala nachádzať nová cestná komunikácia.

O tomto spôsobe síce nevie veľa ľudí, no aj tak sa nájdu používatelia, ktorí ho aktívne využívajú. Reakcie technologického giganta žiaľ nie sú dostatočne promptné.

Zvláštne je tiež to, že údaje o uzavretých cestách sú takmer vždy aktuálne, aj keď ide o veľmi odľahlé miesta.

Gigant z Cupertina chce v najbližšom období zdokonaliť svoje služby a v tejto iniciatíve by sa mal bližšie pozrieť aj na tento problém súvisiaci s mapami. Uvidíme, s čím spoločnosť nakoniec vyrukuje.

Prečítajte si tiež  Návod: Ako používať Apple Mapy offline v iOS 17? Ukáže vám to priamo Apple

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -