V novom rozhovore pre podcast BBC Sounds, ktorý viedla úspešná speváčka Dua Lipa sa tentokrát v horúcom kresle objavil Tim Cook. Generálny riaditeľ spoločnosti Apple okrem iného prezradil, že má veľmi podrobné plány na to, kto by ho mal nahradiť na poste najvyššej hlavy technologického giganta.

Tim Cook pracuje v spoločnosti Apple už neuveriteľných 25 rokov. Jednou z viet, ktorá zarezonovala v podcaste je, že si nevie predstaviť svoj život bez práce v tejto firme. Aj to je dôvod, prečo sa v najbližších rokoch rozhodne nechystá odísť do dôchodku. Jeho vízia do budúcnosti je jasná.

V otázke nástupníctva má Tim aj výkonná rada spoločnosti veľmi jasné a predom určené plány. Cook dodal, že plány musia byť premyslené ako v prípade jeho odchodu, tak aj pre prípad, že by sa mu niečo stalo. Uznajte sami, že kolos ako spoločnosť Apple nesmie ostať bez stopercentného vedenia ani minútu.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Tim Cook šéfovanie rozhodne nevešia na klinec

Na otázku, kto by prebral kormidlo ako ďalší v poradí však Tim nechcel odpovedať. Podľa jeho slov za týmto procesom stojí množstvo ľudí a bude potrebné vybrať toho najlepšieho.

Riaditeľ však trvá na tom, aby bol jeho nástupca dlhoročným zamestnancom spoločnosti a nie „niekto z vonku„.

V rozhovore, ktorý trval 45 minút Cook rozprával aj o tom, ako vyzerá jeho bežný deň, ale aj o svojom detstve či o vízii firmy. Celú epizódu si môžete pozrieť v nižšie uvedenom videu.

Loopi
REKLAMA

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Tim Cook potvrdil veľké investície Apple do umelej inteligencie: Revolúcia môže prísť o rok
Môže ťa zaujímať
- Reklama -