Generálny riaditeľ spoločnosti Apple mal počas nedávneho oznamovania finančných výsledkov za tretí štvrťrok 2023 stretnutie s analytikmi a investormi, počas ktorého obhajoval to, ako sa technologickému gigantovi pod jeho vedením darí. Jedna z otázok, na ktorú musel Tim Cook odpovedať sa týkala aj umelej inteligencie. Viac nám prezradil portál Macrumors.

Cook bol konkrétne dopytovaný na to, či a ako je spoločnosť Apple schopná speňažiť generatívnu umelú inteligenciu (AI), ktorá v priebehu uplynulého roka zahltila doslova celý svet. Nakoľko je, ale CEO Apple ostrieľaný manažér, ku tejto téme sa samozrejme odmietol vyjadriť. Nechcel predsa prezrádzať žiadne konkrétne plány, ktoré má Apple s AI, aby o nich netušila ani konkurencia a aby šlo vo vzťahu ku zákazníkom o akési prekvapenie.

Šéf Apple, ale spomenul, že firma pod jeho vedením investuje celkom dosť finančných aj časových prostriedkov do oblasti AI. Taktiež zdôraznil, že už čoskoro dôjde k zásadnému vylepšeniu produktov, do ktorých Apple umelú inteligenciu zapojí. Netreba však zabúdať, že AI je silno zakoreňená aj v súčasných operačných systémoch iOS 17, iPadOS 17, watchOS 10 či macOS 13.

„Ak sa pozriete na to, čo sme urobili s umelou inteligenciou a strojovým učením a ako sme ich použili, jedná sa o základnú technológiu, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou každého produktu, ktorý predávame. Keď sme vydali iOS 17, predstavili sme funkcie ako Osobný hlas a Živá hlasová schránka. AI je srdcom týchto funkcií. Môžeme hovoriť o život zachraňujúcich funkciách na hodinkách a telefóne, ako je detekcia pádu, detekcia autonehody a EKG. To by bez AI nebolo možné.“ povedal investorom Tim Cook.

Apple pri týchto funkciách nezdôrazňuje, že fungujú na základe umelej inteligencie, pretože sa snaží prezentovať ich priamy prínos pre spotrebiteľov. Stále však ostáva pravdou, že ich pevným základom je AI a strojové učenie.

Apple pracuje aj na generatívnej umelej inteligencii

Čo sa potom týka generatívnej umelej inteligencie, v tejto oblasti čaká spoločnosť Apple podľa Cooka ešte veľa práce. Firma si na túto oblasť vyčlenila celkom dosť finančných prostriedkov a postupuje „zodpovedne“. Pokroky vraj môžeme očakávať časom.

My ešte zdôrazníme, že podľa únikov by sme prvé prvky generatívnej umelej inteligencie mohli vidieť už na budúci rok v operačnom systéme iOS 18. Existuje vysoká pravdepodobnosť, že Apple túto technológiu prepojí s hlasovým asistentom Siri. Nechajme sa prekvapiť.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Slováci milujú iPhone a na telefóne nešetria. Toto je TOP 10 najpredávanejších modelov u známeho operátora
Môže ťa zaujímať
- Reklama -