Spoločnosť Apple vylepšila aplikáciu Shazam, ktorú v minulosti kúpila, o novú funkciu, ktorá ešte viac obohatí možnosti rozpoznávania skladieb. Vďaka novej vychytávke bude možné rozpoznávať hudbu z iných aplikácií, pri počúvaní hudby prostredníctvom slúchadiel.

Shazam už dlhšie dokáže identifikovať skladby z iných aplikácií, no ak boli k iPhonu pripojené slúchadlá, funkcia jednoducho nebola k dispozícii. Najnovšia verzia aplikácie, v17.3, toto obmedzenie odstránila, vďaka čomu je ešte lepšie používateľná.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Shazam dokáže rozpoznať hudbu v apkách aj cez slúchadlá

Funkcia sa dá použiť rovnako v prípade pripojení káblových aj bluetoothových slúchadiel. Nová vychytávka sa taktiež nevzťahuje iba na slúchadlá AirPods, či Beats od spoločnosti Apple, ale na všetky možné modely od akýchkoľvek výrobcov.

Shazam na iPade mini a slúchadlá AirPods Pro 2
Zdroj: SvetApple

Ak chcete funkciu využiť, stačí otvoriť aplikáciu Shazam, skontrolovať ikonu slúchadiel, ktorá avizuje, že sú pripojené a jednoducho použiť Shazam na identifikovanie skladby. Funguje to v každej aplikácii rovnako, ako v prípade, keď slúchadlá nie sú pripojené.

Spoločnosť Apple kúpila Shazam v roku 2018 a odvtedy postupne priblížila aplikáciu službe Apple Music. Gigant z Cupertina prostredníctvom aplikácie ponúka skúšobné verzie streamovacej služby a možnosť synchronizovať Shazam priamo so službou Apple Music.

Prečítajte si tiež  Shazam zaviedol parádnu novinku. Apka vás informuje o koncertoch vo vašom meste

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -