Apple vyrukoval s novou zaujímavou funkciou pre svoju hudobnú apku Shazam. Okrem známeho „shazamovania“ neznámych pesničiek ponúkne aplikácia aj informácie o nadchádzajúcich koncertoch po celom svete.

Novú sekciu Koncerty nájdete v časti Moja hudba na základnej obrazovke. Ako prvé sa vám zobrazia udalosti s odporúčaniami na základe histórie Shazamu. Jednotlivé koncerty však môžete manuálne vyhľadávať a filtrovať podľa interpreta, dátumu a lokality podľa vlastných preferencií.

V aplikácii je možné ukladať udalosti s možnosťou nastavenia pripomienok o nadchádzajúcich koncertoch, takže vám už neunikne žiaden z nich. Pre niektoré z vybraných akcií je dostupný aj predaj vstupeniek, v závislosti od promotéra.

Shazam pridáva informácie o nadchádzajúcich koncertoch

Shazam si však prichystal aj niekoľko zaujímavých vychytávok, ktoré dorazia už čoskoro. Aplikácia prinesie exkluzivity, ktoré môžu zahŕňať nové ciferníky hodiniek Apple Watch alebo tapety spolu s videom zo zákulisia, fotografiami z turné a zoznamom koncertov.

Shazam koncerty
Zdroj: SvetApple

Nová funkcia Shazam Koncerty nadväzuje na nové možnosti, ktoré boli pridané v rámci systému iOS 17. Pri vyhľadávaní umelca v Spotlight na iPhone sa zobrazia informácie o nadchádzajúcich koncertoch s možnosťami nákupu vstupeniek a získania informácií o mieste konania.

Tieto novinky spoločnosť Apple šikovne pridala aj do apky Shazam, ktorú už roky vlastní. Vďaka tomu nájdete informácie o vašich obľúbených hudobníkoch na jednom mieste. Čo na túto vychytávku hovoríte vy?

Prečítajte si tiež  Používate Shazam? Tento update určite oceníte. Prináša dôležité vylepšenie

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -