Už o dva mesiace sa spoločnosť Apple podelí so svojimi fanúšikmi o prvé pohľady na nové systémové aktualizácie iOS, iPadOS, watchOS či macOS. Tie sľubujú hneď niekoľko veľkých vylepšení.

Podľa najnovších informácií sa zásadnej zmeny dočká aj hlasová asistentka Siri. Ak ale čakáte podporu slovenčiny, musíme vás sklamať. Na túto dlho očakávanú funkciu si budeme musieť počkať (ak sa jej vôbec niekedy dočkáme).

Novozistené podrobnosti o údajných funkciách v systéme iOS 17 poukazujú na integráciu rozhrania Siri na obrazovke do dynamického ostrova v novších iPhonoch. Asistentka sa tak presunie zo spodnej strany obrazovky na tú hornú.

Siri zmení svoje umiestnenie na iPhone

V súčasnosti je Siri možné vyvolať iba stlačením tlačidla alebo použitím ikonického hlasového príkazu „Hey Siri“, čím sa zobrazí animovaná guľa na spodnej strane displeja. Po aktualizácii na iOS 17 by sa ako pri väčšine nových funkcií na iPhone 14 Pro a 14 Pro Max mala zobrazovať na vrchu v Dynamic Islande.

Siri
Zdroj: MacRumors

Presunutie používateľského rozhrania Siri na dynamický ostrov umožní, aby obsah na obrazovke zostal v plnom zobrazení.

Pôvodné rozhranie Siri zaberalo celú obrazovku vždy, keď používateľ komunikoval s virtuálnym asistentom. Spoločnosť Apple však v systéme iOS 14 urobila túto možnosť voliteľnou.

Prečítajte si tiež  Tento produkt nám ukáže, čo je skutočná rozšírená realita. Apple Headset bude iba predkrm

Ako sa už pred časom avizovalo, funkcia Dynamic Island by sa mala v modelovom rade iPhone 15 rozšíriť aj na štandardné dostupné verzie. Žiadanej vychytávky sa tak dočká aj lacnejší iPhone 15 a iPhone 15 Plus.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -