Len ťažko by sme hľadali produkt, ktorý je v komunite Apple nadšencov viac skloňovaný ako náhlavná súprava pre rozšírenú a virtuálnu realitu. Predstavenia spomínaného headsetu by sme sa mali dočkať už o niekoľko mesiacov.

Podľa analytika Ming-Chi Kua má ale spoločnosť Apple ešte jedno eso v rukáve. Gigant z Cupertina chce vyraziť dvere do sveta rozšírenej reality so zariadením, o ktorom sa hovorí už dlhé roky no zatiaľ existuje iba v tajných laboratóriách Apple Parku.

Hovoríme konkrétne o produkte Apple Glasses a teda okuliaroch pre rozšírenú realitu na každodenné nosenie, ktoré by mohli nahradiť iPhone. Na rozdiel od avizovaného VR/AR Headsetu si ich budete môcť zobrať kedykoľvek a kdekoľvek so sebou aj mimo domova.

Okuliare, ktoré jednoducho musíte mať

Vo svojom najnovšom súhrne prieskumov a analýz Kuo uvádza, že Apple vyvíja technológiu zvanú „metalens“. Tá bude mať za úlohu nahradiť plastové kryty šošoviek v celom rade zariadení akými sú iPady alebo iPhony. Práve na tejto vychytávke budú postavené aj Apple Glasses.

Apple glasses okuliare od apple ios
Zdroj: iDropNews

Metalens je technológia plochých šošoviek, ktoré využívajú povrchy na zaostrenie svetla. V optických aplikáciách môžu využívať výhody plochého povrchu a menšej hrúbky v porovnaní s tradičnými šošovkami.

Prečítajte si tiež  Koncept ako z rozprávky. Takto by mal vyzerať Apple Headset pre virtuálnu realitu

Jednoducho povedané, ich použitie na dennom svetle bude oveľa efektívnejšie, čo dopomôže k ich implementácii do ďalších zariadení, akými sú napríklad okuliare.

Má to však jeden háčik. Vzhľadom na to, že sa jedná o pokročilú technológiu, na ktorú momentálne firma nemá výrobné kapacity, jej príchod potrvá ešte veľmi dlhú dobu.

Do hromadnej výroby by sa šošovky mohli dostať už budúci rok, pričom najprv budú použité pre senzor Face ID v iPade Pro a iPhone.

Ak pôjde vývoj podľa plánu, šošovky sa následne použijú aj v okuliaroch Apple Glasses. Tie sa dočkajú masívnej produkcie v rokoch 2026 alebo 2027.

Prečítajte si tiež  Nastal nečakaný zvrat. iPhone 15 Pro nakoniec nedostane túto očakávanú novinku

Čo si myslíte o tomto produkte vy? Brali by ste inteligentné okuliare ako každodennú náhradu iPhonu? Podeľte sa s nami v sekcii komentárov pod článkom.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz

Môže ťa zaujímať
- Reklama -