Apple sa už dlhé roky snaží o prinášanie nových a vylepšovanie existujúcich zdravotných funkcií vo svojich produktoch. Výborným príkladom sú Apple Watch, ktoré od svojho debutu zažili hneď niekoľko vylepšení z tejto kategórie. Zdá sa, že podobnú stratégiu chce jablková firma zvoliť aj pri slúchadlách AirPods.

Podľa známeho analytika Marka Gurmana z agentúry Bloomberg by slúchadlá AirPods mohli v nasledujúcich rokoch získať zásadné možnosti na ochranu a zlepšenie sluchu. Budúce generácie AirPodov budú schopné získavať údaje o sluchu a následne upozorniť používateľa o jeho stave.

Prečítajte si tiež  Tešíte sa na AirPods Max 2. generácie? Ešte si počkáte. To isté platí aj pre lacné AirPods Lite

Aj tento článok vznikol vďaka e-shopu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné kryty pre váš iPhone ale aj iné Apple produkty. Vybavenie objednávky je veľmi rýchle a platiť môžete samozrejme aj cez Apple Pay (reklama)

AirPods Pro sluchová asistencia
Zdroj: Apple

Spoločnosť Apple už v posledných rokoch pridala do slúchadiel AirPods niekoľko funkcií zameraných na sluch, ako napríklad Live Listen a Conversation Boost. Tieto vychytávky však zatiaľ nie sú schválené FDA (Správa potravín a liečiv) a nie sú určené na to, aby slúžili ako náhrada načúvacieho prístroja. To by sa však už čoskoro mohlo zmeniť.

V patentových prihláškach spoločnosti Apple sa opisuje systém monitorovania telesnej kondície založený na technológii, ktorá integruje pokročilý biometrický snímač. Ten bude mať za úlohu zisťovanie fyziologických ukazovateľov vrátane teploty, srdcového tepu alebo úrovne potenia. V prenesenom význame si môžete predstaviť senzory z Apple Watch v slúchadlách AirPods.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -