Spoločnosť Apple sa počas posledných dvoch rokov postarala o takmer úplný prechod na procesory z vlastnej produkcie. Rodina čipov Apple Silicon sa však naďalej vyvíja, čo dokazuje aj potvrdenie doterajších fám a odhadov. Spoločnosť Apple totiž práve predstavila novú generáciu čipov s označením M2.

Prečítajte si tiež  Spoločnosť Apple práve predstavila iOS 16. Toto sú všetky novinky, ktoré systém prináša

Spolu s novým MacBookom Air a MacBookom Pro 13″ sme sa dočkali aj odhalenia nového čipu M2, ktorý sa postará o ich poháňanie. Jedná sa o nadstavbu základného procesora M1, no nenechajte sa zviesť do omylu. Čip M2 nepredstavuje výkonnejší variant od M1 Pro, Max alebo Ultra. Tento procesor je určený výhradne pre entry modely MacBookov.

Výkonnejší, rýchlejší, lepší

V porovnaní s momentálnou generáciou základnej „M-jednotky“ má M2 o 25% viac tranzistorov a disponuje 100 GB/s UMB (Unified Memory Bandwidth) čo je až o 50% viac ako v prípade M1. Zmenila sa aj schopnosť efektívneho prerozdeľovania energie, vďaka čomu je M2 až 1,9x efektívnejší.

Čip M2 poháňa 8-jadrový CPU (4 performance jadrá + 4 efficiency jadrá), čo mu ponúka z pohľadu multijadrového výkonu až o 18% lepšie výsledky ako M1. Nový procesor obdržal 10 GPU jadier čo mu pripisuje až o 35% vyšší grafický výkon.

Nový procesor M2 je postavený na druhej generácii 5nm čipov, čo mu dovolí podporovať až 15.8 bilióna operácií za sekundu. Vďaka výkonu budú počítače poháňané týmto čipom schopné prenášať obraz na externý displej s rozlíšením 6K alebo podporovať formáty ProRes.

Konferencia WWDC 2022 aj naďalej pokračuje a preto nás určite aj naďalej sledujte. Počas celého večera Vás budeme zásobovať novinkami z dielne jablkovej spoločnosti, takže sa máte na čo tešiť!

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.