Konferencia Apple Far Out je v plnom prúde, čo predstavuje sviatok pre každého jablkového nadšenca. Odhady týkajúce sa prémiovej verzie hodiniek Apple Watch sa nakoniec predsa len potvrdili a my sa môžeme tešiť na osvieženie ponuky smartwatch od Apple. Toto sú nové Apple Watch Ultra.

Prečítajte si tiež  Veľký únik! Takto budú vyzerať nové Apple Watch Pro podľa nových CAD renderov

Pôvodne odhadovaný názov Pro a ukázal byť nie až tak vzdialený od pravdy. Nové hodinky určené pre objaviteľov a športových nadšencov ponesú názov názov Ultra. Dlho očakávanej zmeny dizajnu sme sa nakonie predsa len dočkali a to hneď v niekoľkých smeroch. Poďme sa pozrieť, čo prinášajú doteraz najpokročilejšie hodinky Apple Watch.

Vytúžený redizajn aj nové prvky

Hlavnou hviezdou nových Apple Watch Ultra je nové robustné titánové puzdro s priemerom 49mm. Apple Watch Ultra majú doteraz najjasnejší a najodolnejší displej. Dominantou zariadenia sú ploché hrany a žiadne záhyby na obrazovke. Model Ultra predstavil aj väčšiu digitálnu korunku, ktorá je odolnejšia a ergonomickejšia.

Zdroj: Apple

Na ľavej strane hodiniek sa nachádza úplne nové tlačidlo, ktoré bude možné nastaviť podľa vašich preferencií. Či už chcete zaznamenať tréning alebo spustiť jednu z personalizovaných skratiek, môžete si to jednoducho nahodiť na použitie prostredníctvom nového tlačidla.

Nad ním sa nachádza trojica reproduktorov s vylepšenou citlivosťou a nechýba ani zabudovaný LTE modul vnútri hodiniek.

Extrémna výdrž a odolnosť

Apple Watch Ultra budú odolné ako po fyzickej stránke, tak aj v prípade výdrže batérie. Hodinky vydržia na jedno nabitie 36 hodín a s novou optimalizáciou režimu nízkej spotreby energie až neuveriteľných 60 hodín. V otázke odolnosti sa dostal rad aj na remienky a náramky.

Apple predstavilo trojicu odolných remienkov v zoskupení Alpine loop, Ocean band a Trail loop. Všetky remienky sú určené pre extrémne podmienky a disponujú novým zabezpečením, aby nepadali z ruky.

Prémiový model sa dočkal aj vylepšenia GPS, ktoré je presnejšie ako v meste, tak aj v tých najdrsnejších podmienkach v prírode. S tým súvisia aj nové prvky pre kompas, ktoré ukazujú na displeji základné body ako cesty, križovatky alebo vami preferované špendlíky.

Vďaka vnútornej izolácii sú hodinky schopné fungovať v teplotnom rozmedzí od -20°C do 55°C bez akýchkoľvek problémov.

Zdroj: Apple

Čo by to bolo za upgrade pre extrémne športy bez vylepšenia vodeodolnosti. Apple Watch Ultra disponujú označením vodeodolnosti WR100 a certifikáciou EN13319 ako potápací počítač do hĺbky 40 metrov.

Vďaka jasnému displeju je možné vidieť displej aj v tejto hĺbke. Nadšencov potápania poteší aj asistencia sledovania dekompresie pri vynáraní a nová aplikácia Oceanic+ pre fanúšikov všetkých vodných športov.

Apple Watch Ultra predstavujú doteraz najodolnejšie a najkomplexnejšie hodinky, aké kedy jablková spoločnosť predstavila. Čo na ne vravíte vy? Konferencia Apple Far Out aj naďalej pokračuje a my Vás budeme zásobovať čerstvými novinkami počas celého večera.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -