Ako už iste viete, kormidla sociálnej siete Twitter sa vo vedúcej pozícii chopil Elon Musk. Jeho pôsobenie v čele spoločnosti sa však vôbec nestretáva s pochopením. Stovky zamestnancov Twitteru dnes podľa portálu The Verge radšej podali výpoveď, než aby sa stali súčasťou projektu „Twitter 2.0“ pod vedením Muska. Ten začiatkom tohto týždňa povedal zamestnancom, že ak chcú ostať na svojich pracovných stoličkách budú musieť pracovať dlhé hodiny pri vysokej intenzite.

Prečítajte si tiež  Elon Musk chystá pre Twitter na iPhone obrovskú zmenu. Ocenia ju najmä tí, ktorí používajú Android

Musk v stredu rozoslal formulár, v ktorom požiadal zamestnancov, aby do štvrtka 17:00h potvrdili, či chcú v spoločnosti zostať. Stovky z nich sa však rozhodli odísť, pretože pracovné nasadenie sa podľa nich jednoducho nedá zvládať.

Keď Musk prevzal Twitter, prepustil približne polovicu zo 7 500 zamestnancov, ktorí v tom čase v spoločnosti pracovali. Kontroverzný filantrop odvtedy pokračuje v prepúšťaní všetkých zamestnancov, ktorí boli voči nemu kritickí, vrátane dlhoročných inžinierov. Podľa mnohých (hlavne bývalých) pracovníkov je jeho počínanie možné prirovnať k diktatúre.

Reklama

Zamestnanci Twitteru, ktorí sa vyjadrili pre The Verge uviedli, že vzhľadom na počet ľudí, ktorí odišli by sa Twitter mal čoskoro začať rúcať. V súvislosti s odchodom zamestnancov Twitter dočasne uzavrel všetky kancelárske budovy a pozastavil prístup k preukazom. Musk sa totiž obáva, že niektorí doterajší figuranti spoločnosti sa pokúsia firmu sabotovať.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here