Po tom, čo Elon Musk nastúpil do spoločnosti Twitter, prakticky okamžite začal so zmenami, ktoré sa dotýkajú používateľov z celého sveta. Tá posledná odstráni funkciu, ktorú sociálna sieť používala celé roky.

Generálny riaditeľ Twitteru oznámil, že platforma už nebude zobrazovať informácie o tom, z akého zariadenia bol tweet odoslaný. Práve táto nenápadná funkcia v posledných rokoch niekoľkokrát zahanbila marketingových manažérov zariadení s operačným systémom Android a dokonca ich stála pracovné miesto.

Musk dnes ráno v tweete uviedol, že Twitter odstráni riadok s nápisom „Twitter pre iPhone“ alebo „Twitter pre Android“, pretože je to „plytvanie miestom na obrazovke“.

Zároveň doplnil, že nikto vlastne nevie, prečo bola táto funkcia zavedená. Odkedy sa dostala do praxe, spôsobila viac problémov ako osohu.

Prešľapov sa stalo za posledné roky hneď niekoľko 

Napríklad v roku 2019 zamestnanec spoločnosti Huawei zaželal fanúšikom firmy šťastný nový rok, ale použil na to iPhone.

Screenshot tweetu sa stal virálnym a zamestnanec bol prepustený za „poškodenie značky Huawei“ – všetko spôsobila jedna hlúpa značka, ktorá sa zobrazila v statuse (viď. obrázok nižšie). 

Huawei propaguje nový rok cez iPhone
Zdroj: Macrumors

Rovnako aj zamestnanci spoločnosti Samsung v priebehu uplynulých rokov niekoľkokrát tweetovali propagačné akcie spoločnosti Samsung z telefónov iPhone a problémom sa nevyhli dokonca ani celebrity.

Spomeňme napríklad herečku Gal Gadot, ktorá si vo veľkom pochvaľovala svoj nový Huawei Mate 10 Pro, avšak tweet odoslala z iPhonu. To spôsobilo značke ďalšiu trápnu situáciu.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Prečítajte si tiež  iOS 10 bez noviniek, dostupný 13. septembra
Môže ťa zaujímať
- Reklama -