Inteligentné hodinky od spoločnosti Apple majú jednu veľkú výhodu. Tieto zariadenia ponúkajú nielen množstvo funkcií, ale aj dokonalú kompatibilitu s iPhonom, ktorú vám neponúkne žiaden iný konkurent. A hoci majú svoje nedostatky, rýchlo si zvyknete. Teraz môžete získať Apple Watch Series 8 za absolútne perfektnú cenu. Ich nákup sa oplatí.

Apple Watch Series 8 sú po technologickej stránke mimoriadne „naložené“ zariadenie, ktoré vám dokáže odmerať tep, EKG, hladinu okysličovania krvi či dokonca po novom aj telesnú teplotu (funkcia slúži predovšetkým pre ženy). Majú tiež špičkový displej, perfektné dielenské spracovanie a čo je najdôležitejšie, fungujú na operačnom systéme watchOS.

Toto zariadenie sa bežne predáva za pomerne mastných 539 €, čo je za inteligentné hodinky už poriadne vysoká suma. Dobrou správou ale je, že na Slovensku ich môžete získať u lacnejšie.

Po kliknutí na tento odkaz zistíte, že cena hodiniek môže štartovať už na 436 €, čo je vynikajúca ponuka. V zľave ich ale kúpite vo viacerých e-shopoch, takže si len stačí vybrať ten, ktorý vám bude vyhovovať najviac.

Cez Apple Watch Series 8 dokážete telefonovať aj posielať správy 

Ako sme už naznačili vyššie, to čo mnohým konkurenčným inteligentným hodinkám chýba je možnosť telefonovať alebo posielať správy po spárovaní s iPhonom. Vo väčšine prípadov sa používateľ dočká iba čítania správ alebo notifikácií, no to je nedostatočné.

Apple Watch Series 8 ale patria do ekosystému Apple, takže odomykajú funkcie, ktoré inde nie sú dostupné. Vo chvíli, keď si ich spárujete so svojim iOS zariadení, stane za nich perfektný parťák do každej situácie.

Obrovským benefitom je aj podpora inštalácie aplikácií od vývojárov tretích strán prostredníctvom internetového obchodu App Store.

Niektoré sú zadarmo, za iné sa platí, no spoločné majú to, že dokážu rozšíriť možnosti využitia vašich Apple Watch. Zariadenie skrátka ponúka nové funkcie, ktoré v základe nemalo dostupné.

S Apple Watch sa perfektne športuje 

Apple Watch Series 7 tréning
Ak dáte hodinkám zabrať, batéria sa vybije podstatne rýchlejšie (foto: SvetApple.sk)

Dôvod, prečo sme si obľúbili Apple Watch od spoločnosti Apple je ten, že sa s nimi perfektne športuje. Už v základnom nastavení ponúkajú širokú škálu najrôznejších aktivít od behania, cyklistiky, plávania, lyžovania, turistiky až po triatlon, kickboxing či jogu. Každý si tu nájde to svoje.

Apple Watch Series 8 ani nie sú ťažké, pretože vo väčšej verzii so 45 mm displejom vážia iba 51,5 gramu. Počas aktivity vám teda nebudú zavadzať a ak si so sebou nezoberiete svoj iPhone, pocítite ohromnú voľnosť pri každom športe. Dokonca si do nich môžete uložiť aj hudbu a potom ju cez Bluetooth prehrávať do AirPods.

Prečítajte si tiež  iPhone 16 sa už začína vyrábať. Ide konkrétne o tento komponent

V neposlednom rade nemôžeme zabudnúť na dáta, ktoré vám poskytnú veľmi presné senzory. Grafy môžete potom sledovať v aplikácii Zdravie na svojom iPhone. Do pozornosti tiež dávame tri kruhy aktivity, kvôli ktorým sa budete chcieť hýbať každý deň.

Ich displej, výkon a ciferníky budete milovať 

Apple Watch Series 7 majú jeden z najkrajších displejov spomedzi všetkých smarthodiniek (foto: SvetApple.sk)

Apple sa pri Apple Watch odjakživa spolieha na OLED displej, ktorý má vyššiu spotrebu energie, ale zato špičkovú kvalitu zobrazenia a hlavne skvelú odozvu pri ovládaní.

Predstavte si, že akýkoľvek úkon, ktorý na týchto hodinkách vykonáte funguje tak hladko a plynulo, ako na vašom iPhone. Citlivosť je skrátka dokonalá.

Reakcie sú okamžité, čomu pomáha aj výkonný procesor či vyladený operačný systém s pravidelnými aktualizáciami. Aj keď budete klikať na menšie ikony, v 95 % sa trafíte na to správne miesto.

Loopi Steel Bracelet
Zdroj: Loopi

Displej má tiež funkciu Always-on, vďaka čomu dokáže nepretržite svietiť vždy, keď máte svoje hodinky na ruke a sú odomknuté. Áno, má to zásadný vplyv na výdrž batérie no ide o funkciu, ktorú budete chcieť mať zapnutú, pretože to jednoducho vyzerá super a vo veľa prípadoch ide o praktickú vychytávku.

Always-on displeju sú samozrejme prispôsobené aj desiatky ciferníkov, ktoré si môžete rôznymi spôsobmi upravovať, vďaka čomu vám vzniknú tisíce variácií.

Remienok na Apple Watch
Zdroj: Loopi

To, čo sa aktuálne premieta na obrazovke môže byť prispôsobené napríklad vášmu remienku, aktivite, ktorú aktuálne so svojimi Apple Watch vykonávate alebo aj oblečeniu, ktoré v konkrétny deň nosíte.

Majú aj negatívne stránky no zvyknete si 

Apple Watch Series 7 a Apple Watch Series 8 sú na Slovensku v zľave
Zdroj: YouTube / The Everyday Dad / SvetApple.sk (úprava redakcie)

To, v čom Apple Watch Series 8 tak trochu zaostávajú je určite výdrž batérie. Áno, je to stará a dookola obohraná pesnička, no keď dnes dokážu konkurenčné zariadenia vydržať s OLED displejom 4 – 5 dní na jedno nabitie, prečo Apple Watch Series 8 z roku 2022 zvládajú len 18 hodinovú výdrž?

Do istej miery je to spôsobené tým, že toto zariadenie vás neustále sleduje prostredníctvom snímačov, ktoré sú energeticky náročné. Keď si napríklad vypnete GPS, pravidelne merania, Always-on displej atď, dostanete sa na oveľa lepšiu výdrž. Váš používateľský zážitok ale klesne.

Dobrou správou, ktorú vám dávame z vlastnej skúsenosti je, že sa dá zvyknúť aj na spomínanú 18 hodinovú výdrž. V praxi nabíjame Apple Watch Series 8 raz denne (alebo aj raz za dva dni). Vďaka rýchlej nabíjačke sa ich akumulátor doplní za niekoľko desiatok minút – napríklad, keď sa sprchujete. Akonáhle si vytvoríte návyk, slabšia výdrž vám prekážať nebude.

Prečítajte si tiež  Apple čelí ďalším problémom s výrobou. Trpieť bude viacero produktov
Apple Watch Series 7 nabíjanie
Tempo, akým sa nabíjajú Apple Watch Series 7 je mimoriadne rýchle (foto: SvetApple.sk)

Ďalšia vec, ktorá nám trochu vadí sú materiály, ktoré Apple Watch Series 8 ponúkajú. Predsa sú už v cenovej kategórii, kde by hliník mohla vystriedať nehrdzavejúca oceľ a ION-X sklíčko odolnejší zafír. Má to tak veľa o stovky eur lacnejších konkurentov.

Prečo to teda Apple nechce dopriať svojim zákazníkom pri svojom (skoro) high-endovom produkte? Veď s oboma materiálmi má pri Apple Watch dlhoročné ročné skúsenosti.

Verdikt: Oplatia sa Apple Watch Series 8?

Apple Watch Series 8
Zdroj: Unsplash / Thai Nguyen / Mario Canino (úprava redakcie)

Odpoveď na túto otázku je asi jasná. Pokiaľ chcete inteligentné hodinky, ktoré si budú dokonalo rozumieť s iPhonom, AirPods alebo aj Macom (funkcia automatického odomykania) s nákupom Apple Watch Series 8 neurobíte krok vedľa.

Ide o technologicky vyspelú nositeľnú elektroniku, ktorú budete s radosťou používať každý jeden deň. Samozrejme, tak ako všetko aj tieto inteligentné hodinky majú svoje nedostatky, s ktorými sa musíte naučiť žiť. Je to však kompromis, ktorý budete robiť aj pri iných konkurenčných produktoch.

My teda nákup Apple Watch Series 8 určite odporúčame, pretože ide o zariadenie, ktoré v kombinácii s iPhonom funguje asi najlepšie. Najvýhodnejšie ponuky na nákup týchto hodiniek objavíte po kliknutí na tento odkaz. Ak ich už máte, dajte nám vedieť do komentára, ako ste s nimi spokojní. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite na luxusný kovový remienok od Loopi

Remienok na Apple Watch
Zdroj: Loopi

Inteligentné hodinky Apple Watch nie sú lacným zariadením. Aj preto si zaslúžia lepší a hodnotnejší náramok, ako ten základný silikónový alebo nylónový.

V ponuke Loopi nájdete aj kvalitný remienok z nehrdzavejúcej ocele, ktorý je možné vďaka jednoduchému systému článkov skrátiť alebo predĺžiť. V jeho spodnej časti sa potom nachádza skrytý zatvárací mechanizmus, ktorý vás nebude tlačiť na ruke.

Apple Watch Steel Band by Loopi
Zdroj: Loopi

K dispozícii je hneď v niekoľkých farbách na menší 38 – 41 mm model ale aj väčší 42 – 49 mm model hodiniek. Toto príslušenstvo je k dispozícii skladom a stojí iba 49,99 €. Benefitom pri tejto cene bude aj doprava ZADARMO.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
PREHĽAD RECENZIE
Dizajn
Výkon + OS
Displej
Materiály
Cena
Technológie
ZDROJSvetApple - článok obsahuje affiliate linky, z ktorých máme províziu + INZERCIA
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.
apple-watch-series-8-45-mm-su-konecne-v-zlaveInteligentné hodinky Apple Watch Series 8 patria medzi to najlepšie, čo si aktuálne môžete kúpiť na trhu. Vďaka EKG, oxymetru, teplomeru či snímaču srdcovej frekvnecie budete mať neustále kontrolu nad svojim zdravím a rovnako vás tieto inteligentné hodinky donútia ku športovej aktivite. Majú síce slabšiu výdrž batérie, no dorovnávajú to špičkovou kompatibilitou s iPhonom. Za nás teda určite odporúčame.