Posledná softvérová aktualizácia pre počítače Mac priniesla viac problémov ako osohu. Po komplikáciách s pripojením rozbočovačov pre externé monitory sa používatelia sťažujú na ďalšie problémy. Softvérový update MacOS Sonoma 14.4 spôsobuje chybu v ukladaní dát na iCloud Drive.

Nový update pre macOS Sonoma ovplyvňuje historické verzie súborov v iCloud Drive. Tieto verzie sa normálne automaticky generujú, keď používatelia ukladajú dokumenty. Po aktualizovaní na verziu macOS 14.4 sa však množstvo používateľov stretlo s problémom, kedy im mizli staršie verzie dokumentov.

macOS Sonoma 14.4 spôsobuje problém s iCloud Drive

Používatelia Macov, ktorí majú nainštalovaný posledný update a pritom zapnutú funkciu “Optimalizovať úložisko Macu” by mali vedieť, že odstránením súboru z lokálneho úložiska iCloud Drive riskujú stratu všetkých jeho predchádzajúcich verzií.

Správne fungovanie tejto funkcie zabezpečuje, že staršie verzie súboru ostanú zachované aj po jeho odstránení z iCloud Drive. Po opätovnom stiahnutí súboru boli tieto verzie na Macu naďalej dostupné. V MacOS 14.4 však táto možnosť zmizla a všetky staré verzie sú nenávratne stratené.

macOS Sonoma 14.4 iCLoud Drive problém
Zdroj: SvetApple

Ak nemusíte, najnovšiu verziu 14.4 radšej neinštalujte

Tento problém sa podľa záznamov nevyskytuje v macOS Sonoma 14.3 ani v macOS Ventura. Odporúčame používateľom, ktorí ešte neaktualizovali svoje zariadenie na najnovšiu verziu, nech tak ani nerobia.

Spoločnosť Apple je podľa zdrojov z The Electric Light Company s problémami týkajúcimi sa macOS Sonoma 14.4 oboznámená, takže opravy by sme sa mali dočkať už čoskoro.

Do tej doby je možné problému predísť tým, že deaktivujete funkciu optimalizácie úložiska vášho Macu. Môžete tak urobiť v sekcii iCloud v Nastaveniach, pod vašim kontom Apple ID. O príchode opravnej aktualizácie vás samozrejme budeme informovať.

Prečítajte si tiež  Aktualizácia macOS Sonoma 14.4 spôsobuje problém, s ktorým ste sa možno stretli aj vy

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -