Budúca generácia iPhonov by mala opäť prísť so zmenou, ktorá sa bude týkať nie len názvov jednotlivých modelov, ale aj ich postavenia v portfóliu. Zdá sa, že do ponuky pribudne nová prémiová verzia, ktorá ponesie názov Ultra. O potenciálnej zmene sme Vás informovali už krátko po jesennej konferencii Apple, no tieto odhady naberajú čoraz viac na obrátkach.

Prečítajte si tiež  iPhone 15 a iPhone 15 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Jednou z najdôležitejších zmien má byť okrem výkonu aj dizajn pripravovaného iPhonu 15 Ultra. Ako už iste viete, spoločnosť Apple sa čoraz viac snaží diverzifikovať modelové rady naprieč celou ponukou zariadení a inak tomu nie je ani v prípade iPhonov. Prémiové verzie dostanú oveľa viac nových vychytávok, zatiaľ čo štandardné verzie budú o niečo viac okresané.

Hoci sa nedočkáme od základu prekopaných dizajnových zmien, nové iPhony z radu 15 dorazia so zmenami vzhľadu. Ploché hrany smartfónu sme zrejme pri iPhone 14 videli poslednýkrát. Ak sa táto zmena naozaj udeje, iPhone 15 Ultra (alebo verzie Pro a Pro Max) sa jej dočká ako prvý.

iPhone 15 Ultra koncept
Zdroj: Appleinsider
iPhone 15 Ultra koncept
Zdroj: Appleinsider
iPhone 15 Ultra koncept
Zdroj: Appleinsider

Po dvoch generáciách bude súčasný hranatý vzhľad vylepšený o jemné záhyby na zadnej strane, čo doplní kompletne titánová konštrukcia zariadenia. Ako je v prípade giganta z Cupertina známe, dizajn svojich zariadení zvykne meniť v trojročných cykloch. Keďže sa iPhony držia rovnakého vzhľadu už od modelového radu 12, je čas na zmenu.

Zadné hrany iPhonu 15 by mali byť zaoblené, podobne ako spodné hrany na šasi najnovších 14″ a 16″ modelov MacBooku Pro. Posledným modelom so zaoblenými hranami bol iPhone 11.

iPhone 15 Ultra koncept
Zdroj: Appleinsider
iPhone 15 Ultra koncept
Zdroj: Appleinsider
iPhone 15 Ultra koncept
Zdroj: Appleinsider

V budúcich iPhonoch nebude chýbať ani nový kamerový systém, výkonnejší čip a samozrejme očakávaný prechod z portu Lightning na port USB-C. Nová generácia by mala doraziť aj s ďalšími zaujímavými zmenami, o ktorých si môžete prečítať v nasledujúcom článku z našej redakcie.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -