Spoločnosť Apple počas predstavovania operačného systému iOS 13 na WWDC 2019 prezradila, že začala pracovať na vylepšenej aplikácii mapy. Samozrejme, že pilotným miestom bolo USA, kde firma sídli a kde podobné záležitosti prvotne vznikajú. Ako sa však ukazuje, s touto krajinou je hotová a prichádza rad na Európu!

V USA boli vylepšené Apple Maps. Teraz bude pokračovať Európa.

Počas včerajších ohlasovaní finančných výsledkov spoločnosti Apple za Q4 2019 sme sa dozvedeli, že firma značne vylepšila všetky svoje mapy v USA. Dáta sú po novom omnoho realistickejšie, presnejšie a hlavne podrobnejšie.

Ešte veľmi dávno, s príchodom iOS 6 v Cupertine prestali používať podklady od spoločnosti Google. Rozhodli sa, že pôjdu vlastnou cestou, čo zo začiatku nebol veľmi dobrý nápad. V spolupráci so spoločnosťou TomTom ale napokon vytvorili pomerne použiteľný systém máp. Na ten si už používatelia za ten čas zvykli, no aj tak používali aj iné alternatívy, ktoré je možné stiahnuť zadarmo pomocou App Store.

Patria medzi ne práve veľmi populárne Google Maps či napríklad Waze, čo je v niektorých mestách doslova nutnosť. V Apple veľmi dobre vedia, že podklady sú už v poriadku ale mohli by byť aj podrobnejšie. Presne preto si vo firme minulý rok evidentne vstúpili do svedomia a do tejto sekcie zainvestovali dosť času a peňazí.

Výsledok je už ale na svete a USA vrámci Apple Maps pravdepodobne jedny z najlepších mapových podkladov na trhu. Majitelia iPhonov sa už nemusia spoliehať len na alternatívy od konkurencie.

V USA boli vylepšené Apple Maps. Teraz bude pokračovať Európa. V USA boli vylepšené Apple Maps. Teraz bude pokračovať Európa.
V USA boli vylepšené Apple Maps. Teraz bude pokračovať Európa.

Apple bude pokračovať v Európe

Samozrejme podrobným zmapovaním USA to pre Apple absolútne nekončí. Práve naopak. Dobrodružstvo len a len začína. Teraz sa bude spoločnosť zameriavať predovšetkým na starý kontinent, kde začne najväčšími štátmi.

Vzhľadom na veľkosť môžeme predpokladať, že so svojou prácou neskončí skôr ako príde na trh operačný systém iOS 14. Je dokonca možné, že sa výsledkov dočkáme až takto za rok ak nie za dlhšu dobu.

Dôvod je ten, že podobná činnosť nie je vôbec jednoduchá a pochopiteľne vybudovať mapové podklady jednej jedinej krajiny je extrémne náročné. Predstavte si teraz, že musíte pracovať na celom kontinente …

Okrem kvalitnejších podkladov by sme sa mohli v Euope dočkať aj alternatívy Street View od Apple, ktorá bola predstavená tiež minulý rok. Tešíte sa na tieto novinky alebo mapy od Applu nebudete používať? Ak chcete vidieť, ako môže vyzerať Európa už čoskoro, stačí, ak otvoríte aplikáciu a napíšete do nej New York alebo Los Angeles. Čo hovoríte na výsledok? Nás celkom oslovil…

Prečítajte si tiež  Na Apple TV+ dorazil vynikajúci film Sharper. Určite si ho pozrite
V USA boli vylepšené Apple Maps. Teraz bude pokračovať Európa.
V USA boli vylepšené Apple Maps. Teraz bude pokračovať Európa.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.