Apple Car je stále jedným z najtajomnejších projektov jablkovej spoločnosti. Autonómne vozidlo, o ktorom sa hovorí už dlhé roky, by sa však mohlo už onedlho objaviť na trhu. Spoločnosť Apple zavádza zmeny, pričom jednou z najväčších má byť zjednodušenie dizajnu vozidla, čo pomôže urýchliť jeho premiéru.

Podľa agentúry Bloomberg, ktorá prišla s novými informáciami, je plán spoločnosti Apple jasný. Projektu autonómneho vozidla sa firma nechce vzdať, o čom svedčia aj zmeny vo vedení a kľúčový redizajn auta. Apple pôvodne plánoval vytvoriť auto bez vodiča s plnou autonómiou, no teraz vraj vyvíja elektrické vozidlo s menším počtom funkcií.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Plne autonómneho vozidla sa zrejme nedočkáme

Po tom, ako sa spoločnosť vzdala plánov na autonómne vozidlo, sa Apple sústredil na auto s autonómnymi funkciami úrovne 4. Tie by umožnili systému ovládať auto za určitých okolností ako napríklad na diaľniciach, no aj to bolo v súčasnosti pre inžinierov príliš náročné.

Apple Car
Zdroj: Bing AI (úprava redakcie)

Apple sa vraj namiesto toho zameriava na funkcie pomoci vodičovi, ktoré sú podobné funkciám vozidiel Tesla. Tento systém bude disponovať úrovňou 2+.

Autonómna jazda úrovne 2 síce zahŕňa podporu riadenia a brzdenia/zrýchľovania, no vodič stále musí mať kontrolu nad vozidlom a musí sledovať cestu.

Napriek tomu, že bol projekt obmedzený a zjednodušený, časový plán uvedenia Apple Car na trh sa nezlepšil. Malo to skôr opačný efekt. Gigant z Cupertina chcel auto predstaviť niekedy v roku 2026, no po novom je vydanie plánované najskôr na rok 2028.

Podľa agentúry Bloomberg táto zmena pre projekt Apple Car predstavuje kľúčový moment. Ak spoločnosť Apple nebude schopná dodať elektrické vozidlo s takýmto súborom funkcií, vedenie môže vážne prehodnotiť existenciu projektu.

Prečítajte si tiež  Technológie Apple Car testuje viac vodičov, ako technológie automobilky Tesla

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -