Je iba málo projektov, ktoré sú zahalené takým rúškom tajomstva, ako mnohokrát spomínaný Apple Car. O vozidle z dielne spoločnosti Apple sa hovorí už dlhé roky. Po tom, čo začiatkom minulého roka Apple znížil počet autonómnych vozidiel, teraz opäť zvyšuje testovanie samojazdiacich áut. Projekt je však podľa analytikov stále v slepej uličke.

V roku 2023 mala spoločnosť Apple najväčší tím testerov autonómnych vozidiel, aký kedy existoval. V tomto ohľade prekonala napríklad aj Teslu, pričom testerov bolo viac ako 200. Potom však tím firma bez udania dôvodu výrazne zmenšila.

Apple sa v prípade projektu autonómneho vozidla nevzdáva

Začiatkom roka 2024 sa úsilie spoločnosti Apple o autonómne vozidlá opäť zvýšilo. Program sa vrátil k zvyšovaniu počtu vodičov, zatiaľ čo vozidlá v testovaní sa nezmenili. Možno však došlo ku úprave hardvéru na autonómnu jazdu, ktorý sa nachádza na ich streche.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Podľa správy portálu MacReports má teraz Apple v tomto programe až 162 vodičov so 68 autonómnymi vozidlami. Firma teda pracuje na veľkom projekte.

Testeri pre autonómne vozidlá
Zdroj: MacReports

Ešte v roku 2022 sa odhadovalo, že Apple Car by sa mohol dostať na trh v roku 2026. Potom sme však na jeseň 2023 videli predpoveď od známeho analytika Ming-Chi Kuoa, ktorá hovorila o tom, že projekt je pozastavený a dátum približného vydania je v nedohľadne.

V súčasnosti je teda veľmi nepravdepodobné, že práve Apple Car je projektom, do ktorého vkladá gigant z Cupertina väčšinu svojho úsilia. Vo svetle reflektorov sa však nachádza súprava Apple Vision Pro, ktorá už o niekoľko týždňov oficiálne vstúpi do predaja.

Práve toto zariadenie by malo odomknúť nové schopnosti rozšírenej reality, ktoré by jablková spoločnosť mohla v budúcnosti implementovať do projektu Apple Car, či rozhrania Carplay. Viac sme sa tomu venovali v tomto článku.

Prečítajte si tiež  Zoznámte sa so systémom "iPad CarPlay": Geniálne riešenie do každého vozidla

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -