Fotoaparáty iPhonov sa rok čo rok zdokonaľujú a inak to nebude ani v tohtoročnej generácii iPhonu 15. Apple si však už teraz chystá ďalší upgrade, ktorým chce vylepšiť celú budúcoročnú generáciu smartfónov. V roku 2023 sa inovácie dočkajú len niektoré verzie.

Spoločnosť Apple plánuje použiť nový typ snímača zadného fotoaparátu vo všetkých modeloch série iPhone 16, ktorá bude predstavená v septembri 2024. Snímač bude založený na technológii stohovaného CMOS, ktorá umožňuje lepšie zachytávanie svetla a vyššie rozlíšenie.

Zvláštnym faktom je, že tento rok sa spomínaná technológia objaví iba v nižších modeloch iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktoré budú mať 48-megapixelový širokouhlý objektív zadného fotoaparátu.

Prečítajte si tiež  Zmena, ktorá mnohých nepoteší: iPhone 16 Pro Max bude najväčším smartfónom od Apple

iPhone sa dočká výrazných vylepšení zadnej kamery

Hlavným dodávateľom snímača je japonská spoločnosť Sony, ktorá však má problémy s naplnením dopytu po inovatívnej komponente. Spoločnosť Apple si preto zabezpečila väčšinu objednávok spoločnosti Sony vopred, čo znamená, že ostatní výrobcovia smartfónov budú musieť hľadať alternatívne zdroje.

Zdroj: Unsplash / Omid Armin (úprava redakcie)

Okrem nového snímača sa očakáva, že spoločnosť Apple prinesie aj ďalšie vylepšenia fotoaparátu pre svoje vlajkové lode.

Jedným z nich má byť širokouhlý objektív, ktorý by mal mať osemprvkovú hybridnú šošovku s kombináciou skla a plastu. Nemal by chýbať ani teleobjektív a ultraširokouhlý objektív s lepšou kvalitou obrazu a odstránením nadbytočného šumu.

Najväčším vylepšením v prípade tohtoročných iPhonov by mal byť periskopický objektív, ktorý sa však ukáže iba v prémiovej verzii iPhone 15 Pro Max. V nasledujúcich rokoch by sa očakávaná vychytávka mohla rozrásť aj do ostatných modelov smartfónov.

Reklama
Reklama

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -