Nedávne ohlásenie konferencie WWDC 2023 by vôbec nemuselo priniesť odhalenie jedného z najkľúčovejších produktov. Spoločnosť Apple údajne opäť odložila sériovú výrobu svojej náhlavnej súpravy. Očakávané zariadenie sa teda na plánovanej konferencii, ktorá začne 5. júna vôbec nemusí ukázať.

Za týmto tvrdením stojí známy analytik Ming-Chi Kuo, ktorý sa o nové informácie podelil v príspevku na Twitteri. Kuo vysvetlil, že kľúčové bude, aby sa na VR/AR Headset spočiatku „namotalo“ čo najviac potenciálnych záujemcov. Spoločnosti Apple totiž už dlhšiu dobu chýba takzvaný „iPhone moment“, ktorým by strhla pozornosť opäť na svoju stranu.

Spoločnosť sa preto rozhodla odložiť plán masovej výroby zariadenia na polovicu až koniec tretieho štvrťroka 2023. Odklad podľa všetkého zvyšuje neistotu, ktorá sa okrem iného objavuje aj u samotných zamestnancov firmy.

Odklad tiež znamená, že prognózy dodávok náhlavnej súpravy na rok 2023 budú ešte nižšie, než sa pôvodne predpokladalo. Znížia sa tak len na 200 000 až 300 000 kusov.

Náhlavná súprava od Apple - VR Headset
Zdroj: David Lewis / Marcus Kane

Dôvodom na obavy zo strany Apple môže byť aj očakávanie slabej spätnej väzby na trhu spolu s kompromismi v hardvérovej špecifikácii alebo pripravenosť operačného systému pre Headset.

Ako vnímate príchod prvej náhlavnej súpravy pre virtuálnu a zmiešanú realitu od Apple vy? Podeľte sa s nami o názor v sekcii komentárov pod článkom.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  iPhone 16 sa v tomto smere vysmeje do tváre všetkým používateľom
Môže ťa zaujímať
- Reklama -