Na internete sa dnes objavili obrázky, ktoré sa podľa analytikov a znalcov z odvetvia netýkajú ničoho iného, ako očakávaného Apple VR/AR headsetu. Ten by mala spoločnosť Apple predstaviť už v nadchádzajúcich mesiacoch, na jednej zo svojich plánovaných konferencií.

Obrázky pochádzajú od používateľa Twitteru s chráneným účtom, ktoré následne zdieľal portál MacRumors. Podľa informácií sa jedná o autora, ktorý sa v minulosti presne podelil o informácie týkajúce sa množstva produktov z dielne jablkovej firmy.

Na obrázkoch sa nachádzajú tvarované páskové káble, ktoré sú najskôr používané ako pripojenie komponentov displeja k základnej doske a k sústave senzorov.

Náhlavná súprava od Apple prototyp
Zdroj: MacRumors

Hoci sa nejedná o zobrazenie finálneho produktu či jeho prototypu, tvar káblov posilňuje náznaky, že sú skutočne určené pre pripravované zariadenie.

Očakáva sa, že náhlavná súprava určená pre zmiešanú a virtuálnu realitu bude predstavená v júni na konferencii WWDC 2023. Apple ju následne môže uviesť na trh koncom roka.

Doteraz na internet neunikli žiadne ďalšie reálne obrázky komponentov pre headset od spoločnosti Apple, no s blížiacim sa oznámením zariadenia s tým rozhodne môžeme počítať.

Náhlavná súprava od Apple prototyp
Zdroj: MacRumors

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -