Náhlavná súprava určená pre virtuálnu a zmiešanú realitu od spoločnosti Apple už doslova klope na dvere. Generálny riaditeľ spoločnosti Apple Tim Cook sa pri presadzovaní jej uvedenia na trh postavil na stranu šéfa prevádzky Jeffa Williamsa. Ten sa dostal do konfliktu s dizajnérmi, ktorí firme radili, aby uvedenie preložila na neskôr. Dôvodom majú byť jej nedokonalosti.

Načasovanie uvedenia VR/AR Headsetu bolo v spoločnosti Apple zjavne príčinou značných sporov. Tím priemyselného dizajnu spoločnosti upozorňoval, že zariadenia v tejto kategórii ešte nie sú pripravené na uvedenie na trh. Podľa zdrojov chceli dizajnéri počkať ešte niekoľko rokov, čo sa Timovi Cookovi nepáčilo.

Na druhej strane prevádzkový tím spoločnosti Apple chcel dodať skorú verziu produktu v podobe lyžiarskych okuliarov zameraných výhradne na virtuálnu realitu. V tejto forme by vďaka tomu bolo možné pozerať videá, hrať hry a uskutočňovať FaceTime hovory. Správnej rade to však podľa všetkého nestačilo.

Apple VR / AR Headset
Zdroj: AppleInsider

Jedným z hlavných odporcov voči tomuto časovému sklzu bol Tim Cook, ktorý prekonal námietky dizajnérskeho tímu. Podľa bývalých inžinierov, ktorí pracovali na zariadení však ide o zbytočné uponáhľanie sa zo strany Apple. Tlak zo strany verejnosti síce je veľký, no to by nemalo vyústiť v uvedenie nedokonalého produktu.

Doterajšie náznaky môžu poukazovať na problém s ergonómiou zariadenia alebo najčastejšie na nedotiahnutý operačný systém headsetu. Apple plánuje predstaviť prvú verziu náhlavnej súpravy s názvom Reality Pro pravdepodobne už na tohtoročnej konferencii WWDC, ktorá sa uskutoční v júni. Do tej doby si zrejme budeme musieť počkať a nerobiť žiadne unáhlené závery.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -