Hoci sa vo svetle reflektorov čoraz častejšie vyskytuje náhlavná súprava pre virtuálnu a rozšírenú realitu, netreba zabúdať ani na ďalšie novinky, ktoré si pre nás Apple v nadchádzajúcich mesiacoch chystá.

Budúca generácia MacBooku Air by síce mala ostať pri čipe M2, no Apple usilovne pracuje na výkonnejšej verzii procesorov Apple Silicon.

Bližšie sa ku tejto téme vyjadril známy analytik Ming-Chi Kuo vo svojom tweete. Podľa Kuoa sa čip Apple Silicon M3 novej generácie začne masovo vyrábať už v druhej polovici roka 2023.

Kedy dorazí čip Apple Silicon M3? 

Výroba čipu M3 by mala začať o niečo skôr, ako bolo pôvodne plánované. Apple by malo tento procesor v budúcnosti použiť pre 13″ MacBook Pro, 24″ iMac a iMac mini, prípadne pre budúci model MacBook Air.

Apple spustí masovú produkciu čipov M3 už v druhej polovici tohoto roka. Najreálnejším časovým oknom pre príchod nových zariadení s týmto procesorom je tak koniec roka 2023, prípadne prvá polovica 2024.

MacBook s čipom Apple Silicon M3
Zdroj: NotebookCheck

Vyššie verzie čipov v zastúpení M3 Pro a M3 Max spustia svoju masovú produkciu neskôr. Tie budú následne implementované do zariadení vyššej triedy, akými sú 14″ a 16″ MacBooky Pro.

Čip M3 sa bude vyrábať na základe najnovšieho 3nm procesu z dielne spoločnosti TSMC, ktorá je hlavným partnerom spoločnosti Apple v oblasti výroby čipov. V porovnaní s 5nm ponúkne nový výrobný proces výrazné zlepšenie výkonu a energetickej účinnosti.

Prečítajte si tiež  Nový MacBook Air prinesie novú veľkosť. V tomto aspekte si však nepolepší

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -