Hoci je s blížiacou sa konferenciou WWDC 2023 najčastejšie spájaná náhlavná súprava pre virtuálnu a rozšírenú realitu, Apple má v talóne ešte jeden tromf, ktorým chce potešiť svojich nadšencov.

Na evente by sa po boku nových systémových aktualizácií mala ukázať aj nová generácia MacBooku Air, ktorá po prvýkrát v histórii uvedie ikonické „Airko“ vo väčšej verzii.

Pripravovaný 15″ MacBook Air síce prekvapí svojou veľkosťou a kompatibilitou, no okrem toho sa veľa inovácií zrejme nedočkáme. Laptop bude totiž vybavený čipom M2, rovnako ako minuloročný model s 13″ uhlopriečkou.

Iná veľkosť, rovnaký čip

Podľa zdroja z dodávateľského reťazca za rozhodnutím spoločnosti Apple použiť čip M2 nie sú problémy s výrobou u dodávateľa TSMC, ale kombinácia viacerých faktorov. Medzi ne ,majú patriť zásoby čipov aktuálnej generácie, ako aj podmienky na trhu.

MacBook Air M2 2022
Zdroj: Unsplash / James Yarema

V uplynulých mesiacoch môžeme sledovať globálny úpadok nie len v predaji Macov, ale aj notebookov vo všeobecnosti. Apple sa preto logicky rozhodlo netlačiť prostriedky do vývoja nových čipov v prípade zariadenia strednej triedy. Novšie čipy Apple Silicon M3 si preto odloží pre príchod MacBookov Pro.

Prečítajte si tiež  Nový MacBook Air je tu čo nevidieť. Môžeme sa tešiť na týchto 5 noviniek

Čo prinesie 15″ MacBook Air? 

S 15″ obrazovkou dostane nový MacBook Air logicky aj väčšiu konštrukciu. To znamená viac miesta pre interné komponenty, medzi ktorými nebude chýbať ani väčšia batéria.

Po dizajnovej stránke však určite nečakajte žiadne prekvapenie. Nový model s 15″ displejom bude vizuálne rovnaký, ako súčasná generácia MacBooku Air, ktorá po rokoch priniesla očakávaný redizajn.

MacBook Air M2 2022
Zdroj: Unsplash / James Yarema

Okrem lepšieho prerozdeľovania energie bude batéria disponovať aj fyzicky väčšími rozmermi, čo posunie výdrž výrazne nahor. Keď súčasná generácia zvládne 18 hodín na jedno nabitie, väčší 15″ model by mohol ísť ešte vyššie.

Povesti o väčšej verzii MacBooku Air sa v jablkovej komunite šíria už nejaký čas. V posledných týždňoch dodávatelia dokonca zvýšili výrobu 15″ zobrazovacích panelov čo naznačuje, že firma si od predaja sľubuje naozaj mnoho.

Prečítajte si tiež  Moderný MacBook Air M2 je teraz v zľave. Má extrémnu výdrž batérie

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -