O vlámačkách či lúpežiach obchodov Apple Store nie je možné hovoriť ako o zriedkavých situáciách. Predajne s drahým sortimentom už roky lákajú pozornosť zlodejov, čomu sa pochopiteľne nevyhnú ani jablkové obchody. Zaparkované auto v strede predajne je však o čosi silnejšia káva.

V pondelok ráno sa v meste Naperville v štáte Illinois stala neobvyklá nehoda. Okoloidúce auto totiž narazilo do sklenenej steny obchodu Apple Store. Podľa správy denníka Chicago Tribune auto opustilo cestu a prešlo priamo cez parkovisko, keď prerazilo prednú časť predajne. Na nižšie uvedenej fotografii, ktorú na Twitteri zdieľal profil @SafeSuburbsUSA, je možné vidieť poškodenia, ktoré auto spôsobilo.

Keď na miesto dorazila polícia, auto bolo prázdne a vodiča sa nepodarilo nájsť. Ochranné zložky preto nemajú dostatok informácií, s ktorými by mohli pracovať. Zatiaľ nie je známe ani to, či z obchodu zmizol nejaký tovar.

Apple Store z Naperville je známym cieľom už roky

V prípade tejto predajne sa nejedná o prvú bizarnú situáciu. Obchod spoločnosti Apple v Naperville bol od roku 2010 cieľom niekoľkých krádeží a vlámaní. V tomto prípade však bol obchod v čase nehody zatvorený, takže nikto z personálu ani zákazníkov nebol zranený.

Apple Store nehoda
Zdroj: Twitter (X) / SafeSuburbsUSA

Spoločnosť Apple sa zatiaľ k dnešnej nehode v Naperville v štáte Illinois nevyjadrila. Na jej webovej stránke sa uvádza, že obchod je dnes zatvorený, no už zajtra by sa mal otvoriť. Dôležité teda je, že sa nikomu nič nestalo.

Prečítajte si tiež  V Apple Store sa odohrala veľká lúpež: Polícia páchateľov naháňala, no tí jej unikli
Loopi
REKLAMA

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -