Obchody Apple Store sú veľkým lákadlom pre lúpežníkov, nakoľko sa v nich nachádzajú produkty v pomerne vysokých predajných cenách. Problém je však v tom, že táto firma pozná výrobné čísla všetkých zariadení v danej prevádzke a kedykoľvek ich dokáže na diaľku zablokovať.

Ani to však evidentne nevadilo piatim lúpežníkom, ktorý podľa portálu Appleinsider vykradli pobočku Apple Store v kalifornskom Burlingame. Ku celej lúpeži došlo skoro ráno ešte 24. októbra, pričom zlodeji vykonali svoj čin mimoriadne drzo. Päť osôb vbehlo do predajne, kde kradli viaceré produkty (bližšie neboli špecifikované).

Dokopy sa im vďaka tomu podarilo odcudziť tovar v celkovej výške cca 100 000 $ (približne 93 200 €). Dobrou správou zostáva, že pri tomto incidente nedošlo ku žiadnemu zraneniu zamestnancov ani bezpečnostných zložiek.

Akonáhle boli lúpežníci hotoví, nasadli do sivého SUV značky BMW X5, ktorému chýbali registračné značky a z miesta činu utiekli. Toto sivé BMW však po krátkom čase spozorovala hliadka polície, ktorá sa ho pokúsila zastaviť no úspešná žiaľ nebola. Páchatelia teda behajú so svojim „úlovkom“ aj naďalej po slobode a celý prípad majú v rukách vyšetrovatelia.

Kradlo sa aj v Rusku 

Zlodej v Rusku
Zdroj: Lenta

Nie je to pritom jediná lúpež, o ktorej sme vás v poslednom období informovali. Aj keď Apple do Ruska svoje iPhony oficiálne nedováža, stále tu funguje šedý trh, takže sa do krajiny môžu dostať a predávajú sa pochopiteľne za vyššiu cenu.

Jedna z prevádzok, ktorá sa špecializuje na predaj smartfónov si najala nového zamestnanca, ktorý mal však iné úmysly, ako od neho hlavný manažér očakával.

Namiesto toho, aby zariadenia ponúkal zákazníkom ich hneď niekoľko desiatok kusov ukradol počas svojho prvého dňa v práci. Páchateľ si, ale nedával pozor a zachytila ho bezpečnostná kamera.

Potom čo ho polícia vystopovala sa ukázalo, že väčšinu iPhonu stihol po ceste domov predať. Celková škoda, ktorá jeho konaním vznikla presiahla čiastku 30 000 €.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple HomePod a recenzia v češtine!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -