Headset pre virtuálnu a zmiešanú realitu od Apple sa ukáže svetu už o niekoľko mesiacov. Scenár jeho uvedenia však nemusí byť až taký ružový, ako by sa mohlo zdať. Niektorí zamestnanci spoločnosti Apple sa obávajú, že z jedného z najočakávanejších produktov bude prepadák.

Podľa ôsmich súčasných a bývalých zamestnancov spoločnosti Apple, ktorí sa vyjadrili pre The New York Times, sa pôvodné nadšenie zo zariadenia do určitej miery vytratilo. Účastníci rozhovor sa zrejme obávajú nielen vysokej ceny produktu, ale aj jeho využitia. Podľa mnohých je totiž jeho využitie veľmi obmedzené.

Revolúcia, ktorá môže skončiť fiaskom 

Headset prvej generácie sa údajne považuje za prechod k budúcim produktom, ktoré budú postavené práve na virtuálnej a rozšírenej realite. Technológia síce je pripravená, no zamestnanci sa obávajú, že za cenu 3 000 dolárov bude cieľová skupina záujemcov veľmi úzka.

Zatiaľ čo iPod, či iPhone zastávajú rolu produktov, ktoré mali používateľom život uľahčiť, Apple náhlavná súprava sa môže vybrať úplne opačným smerom.

Apple VR / AR Headset
Zdroj: AppleInsider

Niektorí zamestnanci spoločnosti Apple dali od projektu ruky preč práve kvôli pochybnostiam o jeho potenciáli.

Iní boli prepustení pre nedostatočný pokrok pri vývoji niektorých funkcií zariadenia vrátane hlasovej asistencie Siri. Nespokojnosť sa údajne rozšírila aj na členov vedenia Apple, z ktorých niektorí spochybnili potenciálny úspech zariadenia.

Prečítajte si tiež  Operačný systém realityOS pre VR headset je takmer hotový. Potvrdzujú to uniknuté úryvky zdrojového kódu

Náhlavná súprava bola zrejme predstavená minimálne stovke vedúcich pracovníkov spoločnosti Apple prostredníctvom videa, ktoré natočil svojho času šéf dizajnu Jony Ive.

Pravda, v tej dobe sa jednalo iba o vizualizáciu, ktorá ponúkala prvý pohľad na nový produkt. Jeho finálna podoba však môže byť pre mnohých sklamaním.

Apple VR HeadsetApple VR Headset

Očakáva sa, že náhlavná súprava určená pre zmiešanú a virtuálnu realitu bude predstavená v júni na konferencii WWDC 2023. Apple ju následne môže uviesť na trh koncom roka. Ako vnímate príchod očakávanej novinky vy? Podeľte sa s nami o názor v komentároch.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -