Headset pre virtuálnu a zmiešanú realitu od giganta z Cupertina je azda najčastejšie skloňovanou témou posledných mesiacov. Podľa Marka Gurmana z agentúry Bloomberg môže byť prvá náhlavná súprava od Apple schopná fungovať v režime nezávislého zariadenia. To znamená, že ho bude možné používať samostatne bez sprievodného iPhonu.

Apple sa chystá priniesť novinku pre celkové ovládanie zariadenia. Náhlavná súprava Apple pravdepodobne nebude vyžadovať spárovaný iPhone, na rozdiel od hodiniek Apple Watch. Zariadenie sa údajne dá nastaviť bez sprievodného iPhonu a sťahovať obsah používateľa nezávisle, vrátane údajov z iCloudu. Prenos údajov z iPhonu používateľa pri nastavení bude skôr možnosťou než požiadavkou.

Apple VR / AR Headset
Zdroj: AppleInsider

Ďalším prírastkom do súdka funkcií bude aj „In-Air typing“ alebo ak chcete „Písanie do vzduchu“. Ide o metódu na zadávanie textu pomocou pohybov očí a gest rukou bez ďalšieho doplnkového zariadenia.

Apple pravdepodobne plánuje predstaviť prvú verziu náhlavnej súpravy s názvom Reality Pro už na tohtoročnej konferencii WWDC, ktorá sa uskutoční v júni. Čo si o tomto zariadení myslíte vy? Podeľte sa s nami o názor v sekcii komentárov pod článkom.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Hlavný konkurent pre CarPlay trpí kritickou chybou. Android Auto mnohým ľuďom vôbec nefunguje
Môže ťa zaujímať
- Reklama -