Minulý rok sme sa v rámci systémovej aktualizácie iOS 17 dočkali novej funkcie pre Správy s názvom Check In. Táto vychytávka umožňuje používateľom informovať blízke osoby o tom, keď sa bezpečne vrátia domov alebo na určité miesto. Teraz sa táto funkcia s príchodom watchOS 11 rozširuje aj na hodinky Apple Watch.

Ak patríte medzi používateľov hodiniek Garmin, určite poznáte funkciu LiveTrack. Tá počas aktivity vytvára zobrazenie vašej polohy v reálnom čase, takže vaši priatelia a rodina môžu sledovať váš pokrok. Podobnú funkciu ponúka aj aplikácia Strava Beacon. Vďaka integrácii funkcie Check In sa jej dočkajú aj používatelia Apple Watch.

Funkcia Check In bude konečne dostupná aj na Apple Watch

Používatelia jablkových hodiniek sa naviac dočkajú aj rozšírenej funkcionality. Novinka Check In je dostupná nielen v aplikácii Správy, ale aj v aplikácii Workout. Táto funkcia je vhodná hlavne v prípadoch, keď sa chystáte na ranný beh alebo sa vraciate domov po zotmení. Zapnutím trackovania môžete niekoho upozorniť, že ste začali cvičiť a Check In mu dá vedieť, keď sa vrátite domov a skončíte s tréningom.

watchOS 11 funkcia Check In
Zdroj: Apple

V prípade, že sa neočakávane zdržíte, funkcia Check In automaticky upozorní vášho priateľa, že ste neprišli podľa očakávania. Okrem toho mu poskytne aj vašu polohu a trasu, ktorú ste absolvovali. Nebude chýbať ani notifikácia, ktorá zahrnie stav batérie vášho iPhonu a mobilných služieb.

Aktualizácia watchOS 11 je momentálne spustená iba v rámci beta verzie pre vývojárov. V júli by sme sa mali dočkať otvoreného testovania aj pre bežných používateľov, ktoré bude nasledované oficiálnym spustením ostrej verzie na jeseň 2024.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Dočkali sme sa: watchOS 11 prinesie základnú funkciu, ktorá na Apple Watch chýba už roky

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -