Používate sociálnu sieť WhatsApp? Asi na to máte dôvod. Jedným z najčastejším je, že nepoužívate Facebook, Instagram či inú sociálnu sieť. Vývojári to určite dobre vedia, no aj napriek tomu teraz WhatsApp testuje novú funkciu. Vďaka nej budete môcť zdielať váš WA status na spomínaných sociálnych sieťach.

WhatsApp testuje novú funkciu, dostupná je len pre prihlásených do testovacieho programu

Ak často používate sociálnu sieť WhatsApp, možno vás zaujme, že vývojári pripravujú celkom novú funkciu, ktorú aktuálne testujú na vzorke tých, ktorí sú prihlásení do takzvaného testovacieho programu. V krátkosti umožní nová funkcia zdieľať váš WhatsApp Status na sociálnych sieťach Facebook, Instagram či aplikáciach tretích strán.

Nová možnosť zdieľania, ktorá sa objavila používateľom zapojených do testovacieho programu priamo pod ich stavom umožňuje odoslať tento stav napríklad do príbehu na ich Facebook účte. Podporovaný je ale aj Instagram (ktorý tiež patrí Facebooku tak isto ako aj samotný WhatsApp), Gmail či Google Photos.

Rozšírenie je logické, aj keď niekomu sa nemusí zdať potrebné

Tak ako na spomínanom Facebooku či Instagrame, aj WhatsApp umožňuje vytvorenie príbehu. Tu sa to nazýva Status. Na 24 hodín môžete zverejniť akýkoľvek obrázok, text či video priamo na vašom profile a vaši priatelia si ho môžu následne pozrieť. Po novom budete môcť tieto videá pridať aj na ostatné sociálne siete, ak ich samozrejme používate.

Ľudia vo veľkom prechádzajú na WhatsApp kvôli tomu, že sa chcú vyhnúť Facebooku či Instagramu. Hoci je tiež vlastnený spoločnosťou Facebook je omnoho jednoduchší a funguje viac ako komunikačný kanál (menej ako sociálna sieť s klasickou nástenkou). Pravdou ale je, že stále tu je obrovské percento tých ľudí, ktorí sú aktívny na všetkých možných sociálnych sieťach a možnosť zdieľania príbehu veľmi radi využijú.

Netreba zabúdať ani na to, že vývojári nás ubezpečili, že všetko bude maximálne bezpečné. Zdieľanie bude prebiehať tak aby žiadna iná sociálna sieť nemala prístup do vášho WhatsApp účtu. Ak teda používaš WhatsApp kvôli bezpečnosti, všetko bude v poriadku…

WhatsApp testuje novú funkciu. Môžu ju vyskúšať len vyvolení. - svetapple.sk
WhatsApp testuje novú funkciu. Môžu ju vyskúšať len vyvolení. – svetapple.sk

zdroj: The Verge

Prečítajte si tiež  WhatsApp pridáva nové funkcie pre videohovory na iOS
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here