Jedna z najrozšírenejších platforiem spoločnosti Meta otvára dvere pre ďalšiu zaujímavú funkciu. WhatsApp prichádza s novinkou v podobe filtrov pre chaty, ktoré majú zjednodušiť vyhľadávanie správ a znížiť čas strávený hľadaním konverzácií.

Tieto filtre budú zobrazené na vrchu zoznamu chatov a umožnia používateľom rýchlejšie nájdenie potrebných správ a efektívnejšie spravovanie svojich konverzácií. Ak teda patríte k ľuďom, ktorí sú účastníkmi desiatok rôznych chatov a skupín, táto novinka vám určite príde viac než vhod a ušetrí vám množstvo času.

WhatsApp zavádza trojicu nových filtrov pre správy

  • Filter Všetky: Tento filter zobrazí všetky správy bez akéhokoľvek filtrovania.
  • Filter Neprečítané: Umožňuje zobraziť len tie správy, ktoré ešte neboli otvorené alebo boli označené ako neprečítané. Táto novinka bude užitočná pre rýchlejšie reagovanie na dôležité konverzácie.
  • Filter Skupiny: Zoskupuje všetky skupinové chaty do jednej sekcie, čo zjednodušuje vyhľadávanie diskusií.  V tejto kategórii budú naviac zahrnuté aj podskupiny Komunity.
Filter pre chat vo WhatsApp
Zdroj: WhatsApp

WhatsApp vo svojom príspevku uvádza, že filtre už sú dostupné a v nasledujúcich týždňoch sa stanú súčasťou aplikácie pre všetkých používateľov na iOS aj Androide. Môžeme ich preto očakávať v rámci najbližšej aktualizácie.

Okrem toho WhatsApp pracuje na ďalšej funkcii, ktorá umožní používateľom pripnúť si obľúbené kanály na začiatok zoznamu. Táto funkcia je momentálne v testovacej fáze a je obmedzená len pre používateľov beta verzie aplikácie.

Táto nová možnosť by mala poskytnúť ešte väčšiu kontrolu nad tým, ako používatelia pristupujú a organizujú svoje konverzácie na WhatsApp. Zabudnúť tiež nemôžeme na prvú integráciu AI do WhatsAppu, ktorá je taktiež dostupná len v bete a obmedzená najmä na Indiu. Toto vylepšenie by v budúcnosti mohlo zmeniť spôsob, akým WhatsApp používame.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: WhatsApp prichádza s umelou inteligenciou od spoločnosti Meta. Zmeniť to môže všetko

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJWhatsApp
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.