Apple už niekoľko rokov razí cestu prehlbovania rozdielov medzi Pro modelmi a základnými verziami iPhonu. V jednom aspekte by sa tento trend už onedlho mohol zmeniť. Apple totiž v budúcnosti plánuje priniesť technológiu ProMotion aj na základný iPhone.

Za týmto tvrdením stojí Rossa Young, generálny riaditeľ spoločnosti Display Supply Chain Consultants.

Podpora ProMotion sa rozšíri

Podľa jeho slov chce spoločnosť Apple do dvoch rokov rozšíriť podporu 120Hz obnovovacej frekvencie na štandardné modely. Technológia ProMotion bola prvýkrát predstavená v prípade modelov iPhone 13 Pro a Pro Max v roku 2021.

iPhone 14 Plus vo fialovej farbe - displej a operačný systém iOS 16
Zdroj: AppleInsider

Gigant z Cupertina sa však v ničom nechce unáhliť a preto ProMotion pre základný iPhone 15 určite nečakajte. Technológia nízkoenergetického LTPO displeja bude rozšírená na štandardné iPhony až v roku 2025.

Práve táto vychytávka umožní v zariadeniach nižšej triedy používať technológiu ProMotion. Vďaka nej bude v prípade potreby možné zvýšiť obnovovaciu frekvenciu na 120 Hz pre plynulejší obraz a video obsah.

iPhone 14 Pro Max Always-On
Zdroj: Future

ProMotion by tiež umožnil znížiť obnovovaciu frekvenciu displeja na energeticky úspornejšiu hodnotu. Vďaka tejto vychytávke je možné znížiť obnovovaciu frekvenciu iba na 1 Hz, čo umožňuje funkciu Always On Display na iPhone 14 Pro.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  iPhone 6 Plus ako prenosná herná konzola!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -