Zdá sa, že gigant z Cupertina si od rozdeľovania funkcií medzi modelmi iPhonov dá na chvíľku pauzu. Štandardné iPhony sa dočkajú ďalšej vychytávky po vzore modelov Pro, ktorú ocení každý jeden majiteľ.

iPhone 15 a iPhone 15 Plus budú po novom vybavené matným zadným sklom rovnako, ako modely Pro a Pro Max. Za týmto tvrdením stojí príspevok na čínskej sociálnej sieti Weibo.

Okrem novej textúry pre zadné sklo dostanú štandardné modely aj Dynamic Island vo vrchnej časti displeja, ktorý bol doteraz rovnako dostupný iba pre prémiové verzie iPhonov. Pri modeloch Pro sa však stále môžeme tešiť na špeciálne vychytávky.

Štandard s príchuťou Pro verzie 

Oba modely iPhonu 15 Pro dostanú nový titánový rám a ešte tenšie rámčeky okolo displeja. iPhone 15 a 15 Plus budú aj naďalej vybavené hliníkovým rámom a rovnakou hrúbkou rámčekov, akú má aj súčasná generácia.

iPhone 15 Pro tmavočervená
Zdroj: Macrumors

Je bežné, že funkcie a dizajnové prvky, ktoré sú spočiatku exkluzívne pre modely Pro, sa v priebehu rokov dostanú aj do modelov nižšej triedy. Podobne tomu bolo v prípade OLED panelov na iPhone 12 Pro alebo duálneho fotoaparátu v zadnej časti.

Čo hovoríte na túto dizajnovú zmenu vy? Podeľte sa s nami o názor v sekcii komentárov pod článkom.

Ak sa chcete dozvedieť o prichádzajúcom modelovom rade iPhone 15 viac, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok venovaný tejto téme.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Prvých MacBookov s čipom M2 Pro a M2 Max by sme sa mali dočkať ešte v tomto roku
Môže ťa zaujímať
- Reklama -