Šikovný „jablkový“ lokátor sa od svojho uvedenia na trh osvedčil viacerými spôsobmi využitia, medzi ktoré patrí aj sledovanie batožiny. Práve AirTag, ktorý na Slovensku kúpite v jednom kuse najvýhodnejšie tu a v štyroch kusoch zase tu.

Kúpite si príslušenstvo pre iPhone či Apple Watch na Loopi. Zaplatíte aj cez Apple Pay a tovar vám bude odoslaný mimoriadne rýchlo. (Reklama)

Istá žena použila viacero AirTagov, ktoré si pred cestou vložila do batožiny. Tá sa podľa aerolinky United Airlines stratila, no to nebola pravda. Práve AirTag za pár desiatok nachytal aerolíniu pri klamstve.

Valerie Szybala použila svoje AirTagy na sledovanie batožiny počas jedného z letov. Pri vyzdvihnutí jej však bolo povedané, že jej kufor sa stratil. Používateľka však rýchlo zareagovala a prostredníctvom siete Find My lokalizovala batožinu. Na jej prekvapenie sa nachádzala stále v okolí letiska, čo jej aerolinka zatajila.

Zdá sa, že neprofesionálne praktiky spoločnosti siahajú oveľa hlbšie a toto nebol prvý podobný prípad. Vďaka iným fotografiám (pravdepodobne z Google Street View) je vidieť ďalšiu batožinu spoločnosti United Airlines rozhádzanú pri neďalekých kontajneroch.

Vo svojej konverzácii Valerie opakovane informovala zákaznícku podporu o mieste, na ktorom sa batožina nachádzala. Podľa podpory United Airlines sa však použvíateľka mýlila a naďalej trvala na tom, že batožina je v bezpečí v distribučnom centre doručovacích služieb.

Spoločnosť United Airlines sa verejne k tomuto incidentu nevyjadrila. My dávame do pozornosti ešte jeden zaujímavý prípad od HAKA, v ktorom odhalil AirTag ukradnuté auto Slovákom. Vďaka špeciálnemu systému ho dokázal lokalizovať už 15 minút od príchodu polície.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  AirTag sledoval policajné auto v Japonsku. Detektív si ho všimol iba náhodou!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here