V posledných rokoch je bežnou praxou, že spoločnosť Apple vydáva aktualizácie softvéru v pravidelných beta verziách, ktoré predchádzajú jeho plnohodnotnému vydaniu. Deje sa to na platformách iOS, iPadOS a macOS.

Na čo však už úplne zvyknutí nie sme, sú beta verzie firmvéru pre produkty, akým je napríklad monitor Studio Display. Technologický gigant s tým však evidentne nemá problém.

Firma po nedávnom zavedení beta verzií iOS 15.5, iPadOS 15.5 a macOS Monterey 12.4 vydáva aj skúšobnú verziu firmvéru pre Studio Display s označením 15.5. Apple pri tejto príležitosti uviedol, že nový update opravuje problémy s webovou kamerou.

Problémom je fotoaparát 

Ako iste viete, displej obsahuje 12 megapixelový ultraširokouhlý snímač, ktorý podporuje aj technológiu Center Stage. Niektorí recenzenti si však počas prvých testov sťažovali na pravidelne zrnité a vyblednuté obrázky.

Podľa spoločnosti Apple nie je tento jav správny a za všetkým stoji chyba systému, ktorá by mala byť už čoskoro opravená na všetkých zariadeniach.

Prečítajte si tiež  iOS 16 a iPadOS 16: dátum predstavenia, podporované zariadenia a všetky očakávané novinky (aktualizované 18. 5. 2022)

Všetky verzie monitora Studio Display prijímajú aktualizácie bezdrôtovo a inštalujú sa automaticky. V tomto prípade sa ale firmvér nainštaluje len na počítače Mac, ktoré maju nainštalovaný operačný systém macOS 12.4 Monterey.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -