Spoločnosť Google už roky využíva pri platforme YouTube prémiové platené členstvo, ktoré používateľom odomyká rôzne funkcie. Jednou z nich je napríklad možnosť prehrávania obsahu na pozadí bez toho, aby ste museli mať zapnutú obrazovku a sledovať video. Hodí sa to napríklad pri počúvaní hudby, alebo dlhých podcastov.

Určite vás už napadlo, či sa toto obmedzenie nedá nejakým spôsobom oklamať. A hoci to nie je na prvý pohľad úplne jednoduché, predsa existuje postup, s ktorým to zvládnete. Stačí sa ho raz naučiť, a keď si ho osvojíte, nebudete ho chcieť prestať používať. Ako teda na to?

Hneď na začiatku je dôležité upozorniť, že na tento trik nebudete potrebovať štandardnú aplikáciu YouTube. Postačí vám iba webový prehliadač Safari a internetová stránka youtube.com. Pokiaľ sa vás bude snažiť telefón presmerovať do apky, túto možnosť zrušte. V opačnom prípade sa vám nepodarí prehrávať videá na pozadí bez prémiového členstva.

Návod: Ako prehrávať YouTube na pozadí bez prémiového členstva

  • Otvorte Safari a prejdite na stránku youtube.com
  • Vyberte si video, ktoré chcete počúvať na pozadí
  • Pozastavte prehrávanie a v ľavom rohu (pri URL adrese) kliknite na ikonu „AA„.
  • Z ponuky vyberte možnosť „Normálna verzia webstránky„, na základe čoho sa zmení celé používateľské rozhranie na počítačovú verziu.
  • Teraz spustite video a telefón zamknite pravým tlačidlom.
  • Na uzamknutej obrazovke sa vám objavil prehrávač. Kliknite na tlačidlo „Play“ a následne môžete počúvať celý obsah videa na pozadí. ,
Návod: Ako prehrávať YouTube na pozadí bez prémiového členstva
Zdroj: SvetApple

TIP: Taktiež môžete po spustení videa prejsť na domovskú obrazovku, na základe čoho sa vám na pár sekúnd objaví funkcia picture-in-picture, no rýchlo zmizne. Je to preto, lebo YouTube tento spôsob sledovania videa blokuje, aby ste si kúpili prémiové členstvo.

Každopádne, ak stiahnete ovládacie centrum, uvidíte tu klasické rozhranie prehrávača, v ktorom sa už nachádza obsah z videa, ktoré máte spustené v Safari.

Návod: Ako prehrávať YouTube na pozadí bez prémiového členstva
Zdroj: SvetApple

Akonáhle ho spustíte, zvuk vám bude hrať na pozadí a vy môžete svoje zariadenie úplne normálne používať.


Aj tento článok sme vytvorili vďaka nášmu novému e-shopu Loopi.sk, kde si môžete zakúpiť kvalitné príslušenstvo pre svoj iPhone, Apple Watch, Mac alebo ďalšie zariadenia. Využite aj drobnú zľavu pri platbe cez Apple Pay.

Loopi Eco Case
Reklama

Rovnako tiež platí, že podobným postupom sa dopracujete ku videu na pozadí aj na zariadeniach s operačným systémom Android. Vždy je potrebné zapnúť počítačovú verziu stránky, zariadenie uzamknúť a následne aktivovať prehrávanie.

Prečítajte si tiež  Návod: Naučte sa používať funkciu NameDrop, ktorá prišla v iOS 17

Dúfame, že vám tento drobný trik pomohol.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -